Комп'ютери та телефони заражають за допомогою сайтів-прокладок, а користувачів заманюють безкоштовними квитками, передає Корупція.Інфо
Популярне: Стає страшно… Георгій Тука зробив серйозну заяву, він відкрив очі ВСІМ УКРАЇНЦЯМ
Кіберзлочинці стали заманювати користувачів інтернету через соціальні мережі, залучаючи їх безкоштовними квитками. Новий вірус був помічений у Росії і Франції: російським користувачам соцмереж пропонувалося виграти два квитки від "Аерофлоту" або авіакомпанії Emirates, а жителям Франції – від Air France.
При переході користувачів за посиланням на їхні комп'ютерні пристрої завантажувався вірус троян. Після цього, пройшовши авторизацію через свої особисті кабінети в Facebook, шахраям віддавали доступ до своїх особистих даних, а також хакери отримували доступ до розсилок по контактам користувача шкідливих посилань.
Експерт з кібербезпеки компанії Group-IB Руслан Юсуфов на своїй сторінці в Facebook застерігає від копіювання таких повідомлень: розміщуючи посилання шахраї отримують доступ до гаджетам і комп'ютерів довірливих користувачів, їх онлайн-рахунків, особистих даних, включаючи інформацію інтимного характеру.
"Коли ви переходите за подібною посиланням, вас проведуть через кілька сайтів-прокладок. В процесі ви подивіться рекламу, найімовірніше буде зроблена спроба заразити ваш пристрій трояном або іншою шкідливою програмою. Паралельно ви будете відповідати на запитання на кшталт" Ви дійсно хочете отримати 2 безкоштовних квитка? "і" Підтвердіть, що ви повнолітній (а) ", – пише експерт.
Після зараження пристрою з нього можуть вкрасти гроші через онлайн-банк, в разі, якщо це комп'ютер компанії – з нього також можуть вкрасти гроші або комерційні дані, зазначає Юсуфов.
"Ваш комп'ютер буде підключений до ботнету для організації автоматичних DDOS-атак або спаму. Ваш комп'ютер буде використаний для Майнінг біткоіни, для зберігання заборонених матеріалів (наприклад, не зовсім законною порнографії), щоб приховати сліди злочинів (наприклад, як proxy-сервер); зовсім не обов'язково, що цим будуть займатися одні й ті ж люди – доступ до вашого комп'ютера може бути проданий на чорному ринку за 1-2 долари ", – пише він.
У травні поточного року в 150 країнах світу пройшла серія кібератак за допомогою вірусу WannaCry, який виявив стійкість до основних антивірусних програм. Найбільше комп'ютерів було заражено в Росії і США.