Україна вже має "просування" в переговорному процесі щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Також вже триває процес розробки масштабної програми відновлення регіону.
Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час свого візтиту у Маріуполі.
Президент України Зеленський відповів на гостре запитання журналіста видання "Новости Донбасса". Журналіст запитав, що означає "дорожня карта Зеленського по Мінську" і чи буде вона схожа на "формулу Штайнмайера".
У нас є мінські домовленості, всередині яких ми вже діємо. Мені здається, що у нас вже є просування. Але поки публічно говорити про те, що ми щось зробили… Давайте щось зробимо! Побачимо результат, і тоді подивимося, – відповів президент.
Зеленський також наголосив, що для нього важливим є закінчення війни і повернення українських територій.
Що таке "формула Штайнмайера"?
Її запропонував наприкінці 2015 року тепер вже колишній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер. Формула передбачає паралельне виконання політичних пунктів і питань безпеки. Простіше кажучи, в обмін на мир Україна має піти на широкі поступки щодо російських військ та проросійських бойовиків.
Щодо регіональних проблем, президент висловився наступним чином: "Ми будемо розробляти велику програму відновлення Донбасу. Зараз ми будемо терміново вивчати питання житла переселенцям і військовим, потім дороги Маріуполь-Запоріжжя".
Раніше АП повідомляла, що "дорожню карту Зеленського по Мінську" оприлюднять не раніше саме 19 червня.
Про це повідомила речниця Президента Юлія Мендель на прес-конференції.
“Щодо дорожньої карти Президента щодо мінських переговорів: ми поки не робимо дорожню карту публічною з двох причин. Перша причина — були вже інциденти, коли інформація виходила напередодні і ініціативи Президента блокувались іншою стороною. Власне, неоприлюднення цієї дорожньої карти зараз є просто питанням безпеки. З другого боку, ми хочемо узгодити нашу дорожню карту з нашими європейськими партнерами по „нормандському формату“, і до 19 червня ми не хотіли б публікувати цю дорожню карту”, — сказала Мендель.
З її слів, водночас є два основні пункти в дорожній карті — припинення вогню та повернення полонених.
Раніше очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що засідання робочих груп у рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях вперше пройшли конструктивно.
Також Леонід Кучма повідомив, що ТКГ обговорювала проблеми безпеки. Однією з домовленостей стало зазначення не лише часу початку “режиму тиші”, а й механізму його запровадження.