Росіяни окупували маленьке містечко Городня на Чернігівщині, яке розміщене на кордоні між Україною, Росією та Білоруссю. Мер та громада не здалися окупантам.

Колишній прем’єр України Олексій Гончарук розповів, що ФСБшники почали шукати ким замінити мера і прийшли до місцевого жителя Романа Макася. Загарбникам чомусь здавалось, що він буде до них лояльним та погодиться бути підставним головою, керуючи від їхнього імені окупаційною адміністрацію.

На чоловіка почали тиснути. Вчора пропагандисти запустили “чутки”, що він погодився на співпрацю з окупантами. Але зранку 11 березня стало відомо, що Роман застрелився.

“Чоловік обрав смерть, щоб не працювати на окупантів. Героям слава і вічна пам’ять. У орків немає жодних шансів. Переможемо!”, – написав Олексій Гончарук.

Нагадаємо, 10 березня мешканці міста Городня у Чернігівській області вийшли з прапорами України на акцію попри окупацію російською армією. Люди вигукували гасла “Слава Україні – Героям Слава!”, “Україна понад усе! – Смерть ворогам!”. 

Також у місті власноруч зупинили колону російської техніки, яка прямувала до у напрямку Чернігова з пропускного пункту Сеньківка йдуть колони російської військової техніки, усією громадою вийшли на зустріч танкам і розвернули їх, повідомляють УНІАН із посиланням на редакторку місцевої газети Новини Городнянщини Світлану Томаш.

Вона розповіла, що люди згуртувалися і не пропустили техніку росіян через місто.

«Городня сьогодні. Таке на всіх дорогах міста. Люди перекрили стратегічні шляхи, щоб зупинити ворожу техніку», — написала вона.

Вона розповіла, що вийшли як чоловіки, так і жінки. Вони поговорили із командиром і російські військові погодилися розвернутися. Переговорну делегацію, що пішла на ворожий блокпост, очолив місцевий священник отець Володимир.

«Люди на межі. Ніхто цього терпіти не буде», — зазначила журналістка.

Варто зазначити, що за Чернігів точаться запеклі бої. Місто зазнає артилерійських обстрілів.