Україна створює національного авіаперевізника. Цього тижня про це оголосив Президент України Володимир Зеленський на форумі «Велике Будівництво: Авіація. Туризм». Під час заходу Міністерство інфраструктури уклало меморандум про взаєморозуміння з компанією Airbus, який закріплює спільну мету України та Франції — розвиток та співпраця у сфері авіації. Про це на своїй офіційній Фейсбук-сторінці пише прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Повідомляється, що в авіаційній та туристичній галузі буде започатковано низку проєктів у межах програми «Велике будівництво».
Уряд вбачає розвиток цих сфер у трьох факторах: «авіаційний безвіз», державні інвестиції в розвиток авіаційної інфраструктури та розвиток власного авіабудівництва.
Зазначено, що цьогоріч загальні інвестиції держави в авіаінфраструктуру склали 3,4 млрд грн. А це означає, що Україна має все, щоб стати регіональним авіаційним і туристичним хабом.
“Україна зміцнює кордон на тлі міграційної кризи. Цього тижня Уряд виділив 175 млн грн на посилення охоронних заходів на кордоні з Білоруссю”, – йдеться в повідомленні.
Шмигаль зазначає, що державна прикордонна служба отримає понад 66 млн грн для зміцнення вразливих ділянок кордону, оскільки через гібридні загрози, спричинені за посередництва Росії на білорусько-польському кордоні, Україна повинна бути готовою до будь-яких сценаріїв. А також більш ніж 108 млн грн будуть спрямовані до Національної гвардії для забезпечення додаткових сил захисту.
“Продовжуємо посилювати медичну систему в Україні. Уряд цього тижня розширив перелік медикаментів, які застосовуються для лікування ковіду. Це дасть можливість Україні серед найперших країн отримувати доступ до інноваційних та ефективних лікарських засобів, які перебувають на фінальних стадіях досліджень”, – написав Шмигаль.
Щобільше, міністри затвердили порядок використання 150 млн грн субвенції регіонам на закупівлю кисневих станцій. Таке рішення спрямоване на те, щоб збільшити кількість ліжкомісць із централізованою подачею кисню.
Нагадаємо, що раніше Президент підписав закон про виділення додаткових 800 млн грн на обладнання опорних лікарень кисневими станціями.
“1,8 млрд грн отримають регіони на відновлення інфраструктури. Зокрема ідеться про відновлення об’єктів медичної, освітньої, культурної та спортивної інфраструктури.”