Восени уряд Дениса Шмигаля можуть відправити у відставку, щоб звільнити міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який обіймає цю посаду ще з 2014 року і пережив уже дві відставки уряду лише за Зеленського.

Про це повідомляють джерела “Української правди”.

“Я бачу якусь емоційну втому “першого” від всього Кабміну. На Банковій висить в повітрі, що восени треба уряд перезавантажити, тому що майже до всіх є питання. І до Лазебної, і до Тарана, і до Абрамовського і до решти”, – зазначило джерело.

Про те, що восени можуть “спровокувати маленьку урядову кризу і зняти Кабмін” говорять і в уряді.

“Окрім розсинхрону Зеленського і Кабміну” загалом, є ще одна річ, яка може підштовхнути президента до перезапуску уряду – відставка всього Кабміну може стати найбільш реальним сценарієм для звільнення Арсена Авакова.

За словами співрозмовників видання, главу МВС “давно хочуть посунути”, але зробити це непросто.

Зазначається, що, по-перше, за 7 років керівництва потужним силовим відомством Аваков має “компромат на всі політичні сили країни”, по-друге, завдяки своєму досвіду вибудував серйозне лобі у парламенті – його симпатики є у групі “За майбутнє”, серед депутатів з “Довіри”, у “Слузі народу” і “Батьківщині”.

А, по-третє, Авакова, часом з безвиході, підтримує стара еліта, в тому числі і представники великого бізнесу.

За таких умов міністр внутрішніх справ дозволяє собі при всіх критикувати чергові санкції чи закон про олігархів на засіданнях РНБО, що відверто дратує нову команду.

Крім того, медійний і електоральний негатив від Авакова поступово починає йти в мінус самому Зеленському.

Особливо це стосується справи про вбивство журналіста Павла Шеремета – оскільки акції прихильників обвинувачених проходять на Банковій, а постійні запитання про достатність доказів, про особисту відповідальність ставлять саме Зеленському.

За словами співрозмовників видання, кілька місяців тому глава Офісу президента Андрій Єрмак “доволі серйозно намагався придумати, як відправити Авакова у відставку” і навіть давав вказівки Татарову шукати кандидатів.

Варіантів вирішення питання глави МВС лишається два: або мирно розійтись, або зняти весь чинний уряд, і “загубити Авакова” дорогою в новий.

Водночас співрозмовники видання, близькі до міністра внутрішніх справ, переконані, що наразі саме відсутність реальної кандидатури є головною причиною, чому Зеленський поки нічого не змінює.

Нагадаємо, Фігурант справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрій Антоненко (Riffmaster) заявляє, що слідство чинило на нього моральний тиск, провину він не визнає і вважає, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков має визнати безпідставність звинувачень.

Я уважно дивився цю пресконференцію і, звичайно, чекав на запитання щодо справи Шеремета. Було видно, що йому (президенту) було геть незручно від тих запитань. Він фактично відхрещується від своєї відповідальності і каже, що його затягнув на брифінг Аваков (12 грудня 2019 року – ред.). Усю відповідальність Зеленський переклав на нього.

Ця справа зараз – кістка у горлі Авакова. На кону його посада, тому його дії і накази підлеглим можуть бути непередбачувані.

На його місці я б з’ясував у підлеглих, хто сфальсифікував матеріали і підсунув йому, таким чином підставивши міністра. В цьому випадку він би дуже ефектно вискочив з цієї ситуації, як уміє це робити — зберіг би і посаду, і репутацію. Але я не можу знати, що він задумав і які будуть наслідки.

Але знаю точно, що ніхто з нас не причетний до злочину.

Антоненко також підкреслив, що потроху відновлює втрачене у СІЗО здоров’я, хоча до ув’язнення був повністю здоровою людиною. “У мене зараз мінус 6 зубів. Я мовчу про ті, які просто кришилися і які я зараз лікую”, – зазначив Антоненко.

За все це Антоненко “дякує міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та всім його псам”.

Фігурант справи Шеремета пояснив, що до таких проблем зі здоров’ям призвів нервовий психологічний стан під час перебування у СІЗО. “Психологічний тиск, побутові умови. Там, де не відкриваються вікна, де ти нічого не бачиш, там, де світло таке, як в радянських потягах у купе”, – додав Riffmaster.

Також у суботу, 19 червня, фігурантка справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Яна Дугарь прийшла нібито на переговори в Офіс президента. Військова медсестра прибула туди разом зі своїми адвокатами. І хоча факт особистої зустрічі Яни з Єрмаком адвокат Дугарь заперечує, телеграм канали уже пишуть що це останній дзвіночок для Авакова і у вересні на цьому грунті і відбудеться його відставка.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.