Депортований до Російської Федерації з Маріуполя українець Богдан Єрмохін невдовзі має повернутися додому.

Про це сьогодні повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Telegram-каналі.

«Богдан Єрмохін скоро буде в Україні! Офіційно підтверджую, що маємо домовленості про повернення Богдана до України та його возз’єднання з сестрою», — написав він.

Також, Лубінець закликав не поширювати неперевірену інформацію, щоб не нашкодити поверненню підлітка в Україну.

«Готовий відповісти на всі запитання журналістів, розповісти деталі, але лише тоді, коли Богдан буде на території України», — підкреслив уповноважений ВР.

До того ж, він оприлюднив знімок заяви хлопця про відмову від квартири в Московській області.

Нагадаємо, днями раніше у мережі з’явилося відеозвернення від хлопця та його адвоката. 17-річний маріуполець повідомив, що перебуває на території Росії та потребує допомоги у поверненні додому.

Адвокат закликала президента України Володимира Зеленського взяти на особистий контроль питання повернення Богдана додому.

Що важливо, у березні цього року Єрмохін намагався втекти з РФ в Україну, проте його на кордоні спіймали російські силовики. Тоді російські ЗМІ, які зняли з цього приводу кілька сюжетів, наполягали, що українського хлопця «за допомогою маніпуляцій і погроз намагалися виманити назад на територію України».

Згодом хлопця викликали до підмосковного військкомату. Він повинен з’явитися там 19 грудня — через місяць після настання повноліття.