Сполучені Штати практично в режимі реального часу допомагають силам оборони України всім, чим наразі можуть, спираючись на актуальні запити Міноборони країни, що воює. Про це на брифінгу в Латвії заявив американський міністр оборони Ллойд Остін, відповідаючи на запитання журналістки, чи можуть США більше допомагати Україні.
За словами глави Пентагону, “ми – США, союзники та країни по всьому світу, – справді робимо багато”.
“Ми не гадаємо, що потрібно [Україні], тому що щотижня, іноді двічі на тиждень, я спілкуюся з міністром оборони Резніковим. Ми обговорюємо, як розвивається битва, які у них [українців] актуальні потреби і що буде потрібно в майбутньому, щоб бути успішними”, – розповів він.
Остін зазначив, що зосереджений на тому, “щоб допомогти їм успішно обороняти суверенну територію”. Глава Пентагону нагадав, що Вашингтон зібрав антипутінську коаліцію, “яка хоче і може допомагати Україні”.
“Ми постійно і часто дивимося, що їм потрібно зараз і що ми можемо зробити”, – додав він.
Остін підкреслив, що російська армія “стала слабшою, ніж була перед вторгненням”, тому що її війська в Україні зазнають “величезних” втрат – вбитими й пораненими.
Він запевнив, що офіційний Вашингтон підтримуватиме визвольну війну України проти російських загарбників “стільки, скільки це буде потрібно”.
Фізичний контроль постачання та використання військової допомоги, на тему чого зловмисники намагаються розхитати альянс Захід–Україна, пов’язаний з доступом до арсеналів та бойових частин, тобто він є лише у вкрай обмеженого кола осіб. Про це написав радник глави Міноборони Олексій Копитько, уточнивши, що іноземні донори України не мають жодної “недовіри” щодо використання їхньої зброї, попри спроби ворога внести розбрат у ці відносини.
Він нагадав, що “у сигналах лиходіїв червоною ниткою проходить думка, що “зброя доходить до кордону Польщі з Україною, а що далі – невідомо”.
За словами радника, міністр Олексій Резніков на рубежі березня-квітня звернувся до партнерів із проханням визначити комфортний для них формат нагляду, тому що “було очевидно, що рано чи пізно почнуться спекуляції”, і “ми зацікавлені у довгостроковому постачанні максимально складних систем”.