Бої у Кліщіївці на Бахмутському напрямку тривають. ЗСУ наступають та щодня мають там успіхи. Українські захисники закріплюються на звільнених рубежах.
Минулого тижня у районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки було звільнено приблизно 2 кілометри квадратні. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
«У Кліщіївці на Бахмутському напрямку ми наступаємо, щодня маємо там певні успіхи. На рубежах, які вдається звільнити, ЗСУ там закріплюються. Минулого тижня у районі Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки було звільнено приблизно 2 кілометри квадратні. Станом на зараз там тривають запеклі бої», – заявила вона.
В даний час розпочинаються підготовчі роботи з розбирання другої лінії оборони. Детальніше про це розповів військовий експерт Роман Світан.
«Ворог усвідомлює, що Кліщіївка перебуває під загрозою оточення з боку української артилерії, тому вони відмовляються атакувати цей населений пункт. Ми будемо застосовувати аналогічні тактики для витіснення ворога з Андріївки, а потім із Курдюмівки та Бахмута», — наголосив експерт.
Для створення оточення навколо Бахмута знадобляться також висоти на півночі, зокрема кілька висот у районі Берхівки, за які зараз йдуть бої. Російські війська намагаються стримувати український наступ, але поки що не досягають успіху.
Крім того, серед російських сил спостерігається нестача боєприпасів.
Вже рік Бахмутський напрямок лишається найгарячішою точкою на фронті.Окупанти не полишають спроби атакувати позиції української армії. Водночас наші військові мають успіхи.
Про це розповів Ілля Євлаш керівник пресслужби Східного угруповання військ.
Він зауважив, що загарбники постійно завдають артилерійських ударів. Окупанти для цього застосовують різні артилерійські системи – і ствольну, і реактивну артилерію.
«Там нашим захисникам вдалося просунутися вперед, відкинути противника та змусити його з боями відступити»,– розповів Євлаш.
Також українські захисники ліквідували понад 200 окупантів. Також ЗСУ знищили 1 ворожий танк, 2 БТР, 1 БМП, бойову броньовану машину та низку різних зразків артилерії. Мовиться про артилерійську установку 2С1 «Гвоздика», гаубиці Д-20 та Д-30.
Поменшало у росіян також на 8 автомобілів та вантажівок, якими вони підвозили особовий склад, боєприпаси та інше постачання. Ба більше, наші бійці знищили 3 польові склади з боєприпасами загарбників. Їх противник використовував, аби обстрілювати позиції Збройних Сил України.
Також українські військові знищили ворожу станцію відеоспостереження «Муром-М». Завдяки їй ворог міг бачити трансляцію з поля бою в реальному часі. Наші бійці також знищили низку різних БпЛА – «Ланцет», FPV дрони та дрон Supercam. Останній – це цивільний безпілотник, який використовують для формування карт та нанесення на них рельєфу.
«Зараз вони використовують за браком техніки у військових цілях», – зауважив керівник пресслужби Східного угруповання військ.
Нині відбуваються запеклі бої, зокрема, за Курдюмівку, Андріївку та Кліщіївку. Та ці населені пункти важливі для росіян, адже мовиться про «оголення» флангів Бахмута.
«Бахмут для них є дуже стратегічною ідеологічною точкою, втрата якого може призвести до подальших непередбачуваних наслідків як на фронті, так і всередині», – наголосив Ілля Євлаш.
Саме тому ворог намагається за будь-яку ціну втримати фланги. А також намагатиметься тримати місто. Навіть тоді, коли для нього це буде невигідно як тактично, так і стратегічно. Росіяни нині підтягують свої резерви, аби цього не допустити.
В окупантів останнім часом немає жодних «перемог». Також вони намагаються не допустити хоча б провалів. Однак, це у них виходить не дуже.
«Тому зараз максимально кинута пропагандистська машина на це. Вони подають захоплення 100 метрів як «грандіозну перемогу», що вони воюють тут «з усім блоком НАТО». Але насправді воюють наші українські захисники й знищують російських окупантів»,– додав керівник пресслужби Східного угруповання військ.
Нині відбуваються запеклі бої, зокрема, за Курдюмівку, Андріївку та Кліщіївку. Та ці населені пункти важливі для росіян, адже мовиться про «оголення» флангів Бахмута.
«Бахмут для них є дуже стратегічною ідеологічною точкою, втрата якого може призвести до подальших непередбачуваних наслідків як на фронті, так і всередині», – наголосив Ілля Євлаш.