Підлеглі Насірова та Авакова задекларували нереально низьку вартість своїх авто.
Добре ознайомлені із законами посадовці "накупували" автівок преміум-класу по 149 тис. грн, передає Корупція. Інфо
Підлеглі глави Державної фіскальної служби Романа Насірова та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова задекларували занижену вартість придбаних елітних автомобілів – 149 тис. грн.
Це випливає з розслідування, яке провели журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".
З 2013 року в Україні діяв ліміт на готівкові розрахунки фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, операції від 150 тис грн. були заборонені. Виконуючи розрахунок від цієї суми платник мав прозвітувати про походження коштів.
При цьому, опитані журналістами декларанти не визнають, що задекларували занижену ціну.
Так, в.о. Директора Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій купив Mercedes S500 (2008 р.в.) 149 тис грн. ($19 тис.). Ринкова ціна: $ 22-25 тис.
Власником автомобіля Криклій став у лютому 2014р., до держслужби. За його словами, ціна авто не занижена, з огляду на те що автомобіль він не купував: отримав від товариша в рахунок виплати валютного боргу, котрий той не міг повернути через зміну курсу".
Та ж сама історія і в начальника відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та фактичних перевірок Державної фіскальної служби Київської області Юрія Васюка. Він задекларував Toyota Land Cruiser Prado 150 (2012 р.в.) за 149 тис грн. ($17 тис.). А ринкова ціна авто – 36 тис. доларів.
Співробітник установи, яка і має слідкувати за дотриманням лімітів НБУ щодо готівкових розрахунків, теж переконує – вартість авто справді 149 тис. грн. Нарікає на стан машини та на "складні часи, коли продати машину було нереально", адже люди нібито не хотіли вкладати в рухоме майно.
Однак уточнити, які саме технічні неполадки мав Land Cruiser, Васюк не зміг, як і те, чому сума збігається з допороговими 149 тис. грн.
Нагадаємо, декларування завідомо недостовірної інформації в е-деклараціях – підпадає під кримінальну відповідальність і карається, зокрема, штрафом від 2500 неоподатковуваних мінімумів або громадськими роботами на 150-200 годин, або позбавленням волі до 2 років.
Відслідковувати подібні випадки повинне НАЗК. Однак, за словами замголови НАЗК Руслана Радецького, перелік експертних установ, яких мають залучати для оцінки, ще не затверджено.