Громадян України розповіли, як можна заощадити на комунальних послуги в зимовий період. Про це заявив голова правління об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Василь Рудницький.

«Ми розуміємо, що опалення коштує великих грошей, і в умовах гарної погоди, ще немає обставин його включати. До цього ми провели всі заходи для додаткового утеплення будинку, тому сенсу включати опалення – немає. У будь-якому разі, ми готові це зробити, як тільки з’явитися така необхідність», – зазначив він.

Більш того, Рудницький розповів, що потрібно зробити, щоб «відчути» економію.

«У попередні роки приміщення не були утеплені, і економія була невеликою. В цьому році ми все поміняли, і це буде відчуватися. Навіть підвал утеплили. У минулу зиму в підвальному приміщенні у нас було не менше 12 градусів, в деяких квартирах такої температури не було», – підкреслив він.


Як повідомлялося раніше, з державного бюджету України повинні виділити близько 55,1 мільярда гривень на субвенції місцевим бюджетам. Відзначається, що в 2019 році монетизація субсидій буде трьохетапною. Таке рішення прийняли у четвер, 11 жовтня.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

До того ж, почати цей процес повинні вже з січня 2019 року.

«Перший етап повинен початися 1 січня 2019 і буде стосуватися громадян, які звертаються за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації повинні бути притягнуті громадяни, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі», — зазначили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

На субвенції місцевим бюджетам у 2019 році повинні виділити 55,1 млрд грн. Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством регіонального будівництва повинні розробити спеціальний механізм відшкодування пільг.

В результаті субсидія повинна надходити на особистий банківський рахунок громадян «з можливістю використання тільки для оплати житлово-комунальних послуг».