Хто ж потрапить у нову дорожню поліцію.
Цього року в Україні сформують новий підрозділ поліції – дорожний.
Поліцейські замінять ДАІ – контролюватимуть швидкісний режим на дорогах і дотримання правил дорожнього руху.
Про це повідомляли в МВС, передає Корупція. Інфо
Відомо, що дорожня поліція складатиметься зі стаціонарних патрулів і підрозділів перехоплення, які наздоганятимуть автомобілі порушників.
Заново створено підрозділ дорожньої поліції, який буде виконувати ті ж функції, що і колишня ДАІ, — запрацює вже наступного року.
Спочатку з’являться патрулі на київських дорогах, а потім і по всій Україні. Для виконання функцій тільки в столиці в реанімоване ДАІ наберуть 600 співробітників.
Вже відомо, що в складі нової служби будуть колишні інспектори ДАІ та співробітники спецпідрозділу "Кобра". У Нацполіції обіцяють: щоб не було спокуси брати хабарі, перевірки будуть частими.
"Кажуть, що в нову поліцію братимуть і колишніх даішників. І це непогано. Багато із них є справжніми професіоналами. А загалом поліція зараз в Україні дуже необхідна. Адже функції патрульних дуже широкі.
Важко встигнути ще й контролювати рух на дорогах. Та й практика роботи дорожньої поліції є у багатьох розвинених країнах", – каже правознавець і автоюрист Володимир Караваєв.
За його словами, успішність запровадження дорожньої поліції залежить не лише від кадрових рішень, а й від підходу формування служби.
"Важливо, аби законодавчо поліцейським виділили необхідні функції. І щоб вони мали потрібне обладнання для роботи із водіями – різноманітні електронні засоби для фіксації швидкості та вмісту алкоголю в крові.
Крім цього, потрібен доступ в електронні бази даних. Якісна робота поліції повинна бути лише разом із запровадженням і законодавчим врегулюванням автоматичної фотофіксації порушень. Так можна запобігти хабарництву", – каже він.
Поліція спочатку запрацює на міжнародних трасах.
"Там непогані дороги, тому українці полюбляють розганятися. З часом дорожня поліція працюватиме на всіх дорогах", – каже експерт.
Нагадаємо, патрульну поліція в Україні запровадили у червні 2015 року. Вперше про дорожню поліцію офіційно заявили у жовтні минулого року.