В Офісі президента назвали ООН лобістами воєнних злочинців через ідею щодо зняття низки санкцій з Росії задля відновлення «зернової ініціативи».

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк на своїй сторінці у Twitter.

«Хто б міг подумати, що ООН перетвориться на головних лобістів воєнних злочинців?» — написав він.

Подоляк зазначив, що через введення санкції за порушення міжнародного права, західні країни надіслали чіткий меседж російським елітам: Росія з Путіним не має майбутнього; Росія після Путіна матиме шанс.

«Лобіюючи ідею зняття санкцій з Росії за експорт краденого зерна посеред повномасштабної війни, керівництво ООН хоче продовжити життя путінського режиму і визнати ракетні удари ефективним інструментом для досягнення політичних цілей», — написав він.

Радник назвав це «цікавим сигналом світу XXI століття».

Він наголосив, що жодна з цих «абсурдних ідей» не може бути реалізована, особливо на тлі ракетного терору проти портової та зернової інфраструктури України.

«Однак це ще одне нагадування про те, що присутність Росії в Раді Безпеки ООН отруює організацію в цілому», — додав Подоляк.

Нагадаємо, ЗМІ пишуть, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував міністру закордонних справ росії Сергію Лаврову угоду з чотирьох пунктів. Це потрібно, аби рф повернулась до “зернової угоди”.

Як пише видання, керівництво росії наразі уважно вивчає пропозиції ООН. Проте вони поки не погодилися на них, адже Кремль вважає пропозиції “занадто хорошими, щоб бути правдою”. Вони також сумніваються в “технічній здійсненності” послаблень.