Україні варто перенести хоча б частину війни на територію Росії, щоб стримати мобілізаційний ресурс ворога.

Росія використовує все більше мобілізаційних ресурсів, а тому вже з початку січня бере курс на тотальну мобілізацію. Щоб втримати цю навалу Україні потрібно перевести основні категорії протистоянь на територію ворога. 

Про це 24 каналу розповів політолог Олександр Антонюк. За його словами, Росія має можливості виробляти певні види ракет, проводити повну мобілізацію, але про виробництво танків, артилерії та іншої важкої техніки не мовиться. 

Олександр Антонюк зазначив, що Україні бажано перенести хоча б частину війни на території Росії, щоб стримати той мобілізаційний ресурс, який Росія планує застосувати у війні. 

Одне зі стратегічних наших завдань – це перевести основну категорію бойових дій, хоча б на рівні “бавовни” та різних протистоянь, на територію ворога, у такий спосіб локалізовуючи навіть цей мобілізаційний ресурс, 
– сказав політолог. 

Мобілізація відбуватись фактично. 

“І сам факт сьогодні, що дійсно Росія пішла на непопулярний крок, яка у 2022 році на початку широкомасштабної війни відкидала проведення тотальної мобілізації, говорить про те, наскільки кепські справи у Росії”, – сказав політолог. 

Також останнім часом представники українських спецслужб, які здавалося б не повинні бути публічними, почали частіше з’являтись в медіа. Олександр Антонюк пов’язує це з потребою показати світові, наскільки ЗСУ та українське суспільство готове воювати. 

Те, що голова ГУР Кирило Буданов почав давати інтерв’ю та прогнозувати подальший перебіг війни означає чітку аргументовану готовність України перемагати у війні. 

Також цю медійну активність політолог пов’язує зі зростанням кількості спікерів в інформаційному полі, які генерують дуже багато думок, а слова українських посадовців обговорюють в першу чергу і вони транслюють офіційну позицію держави. 
 
Тож, на думку військового експерта Владислава Селезньова, у 2023 році Україна може повернути усі захоплені Росією території. Військові називають дві можливі дати закінчення війни, одна з них оптимістична, друга – реалістична. 

Про закінчення війни цього року говорять глава Головного управління розвідки генерал Кирило Буданов, екс-командувач армії США в Європі генерал Бен Ходжес, екс-спецпредставник США в Україні Курт Волкер та інші посадові особи. 

“Усі ці посадові особи визначають дві можливі дати повного визволення України. Перша дата, яка здається мені надто оптимістичною – це кінець травня цього року. Друга дата – серпень. Вона здається мені реальнішою”, – зазначив експерт. 

Втім, він наголосив, що кожен із цих посадових осіб наголошує, що повне звільнення можливе за умови збереження санкційної політики колективного Заходу щодо РФ та за відповідних поставок озброєння, техніки та боєприпасів для потреб українських Сил оборони. 

Селезньов зауважив, що сьогодні простежуються усі передумови, щоб озвучені військовими чиновниками дати стали реальністю. Цьому сприяють стагнація російського військово-промислового комплексу, неефективність російських генералів та колосальні втрати російських окупантів.  

“Причому йдеться саме про стовідсоткове звільнення нашої території в межах 1991 року”, – наголосив експерт. 

Селезньов наголосив, що важливою складовою перемоги є саме постачання Україні озброєння. Раніше главком Залужний заявив, що для цього Україні необхідно 300 танків, 600-700 броньованих машин і 500 артилерійських гармат і боєприпасів до них. 

Водночас Селезньов зауважує, що не можна вважати усі рухи РФ безперспективними, зокрема й проведення часткової мобілізації.  

Хоч “мобіки” і не навчені воювати, але можуть підвищити бойові можливості ворога. Однак Росія зіштовхнеться з іншою проблемою – снарядним голодом. 

“Звичайно, путінська Росія намагатиметься знайти якісь варіанти, щоб змінити хід війни на свою користь, але співвідношення економічного потенціалу країн, що входять до групи “Рамштайн” 50+ та Російської Федерації, навіть з урахуванням країн-союзників, країн-сателітів, не на користь російської окупаційної армії. А це означає, що ми знову виходимо на ту саму позицію, з якої розпочали наш діалог. Україна цього року переможе, терміни вказані. Останній аспект, який залишається відкритим, – ціна цієї перемоги, якими силами та ресурсами Україна розплачуватиметься за неї – людськими, технічними та економічними”, – підсумував експерт.