Російські війська почали масове перегрупування своїх сил по всій лінії фронту в Україні протяжністю практично в тисячу кілометрів.

Ситуація на фронтах війни більш-менш стабільна.

Про це військовий експерт Олег Жданов повідомив в ефірі свого YouTube-каналу 30 липня.

“Воєнний театр почав рухатися. Цей рух дуже активний, великий – від Харкова і до Херсона. Російські війська почали масове перегрупування військ по всій лінії фронту протяжністю практично в тисячу кілометрів. Тим не менш, ситуація на фронтах залишається більш-менш стабільною, є зміни в активності”, – розповів експерт.

У зв’язку з істотним виснаження окупаційних військ РФ у боях в Україні, в РФ формуються так звані добровольчі батальйони для участі в продовженні агресії.

Нові батальйони окупантів формуються по всій РФ. За оцінками аналітиків, понад 30 тисяч добровольців можуть бути мобілізовані, щоб поповнити ряди армії загарбників, повідомляє CNN. Приблизно третину з них планують кинути на Донбас.

Журналісти відзначають, що Володимир Путін довгий час пручався ідеї загальної мобілізації в Росії. Підкреслюється, що добровольчі батальйони – один із способів поповнити чисельність російської армії без такого радикального кроку.

У матеріалі звертається увага на те, що заклики вступати в батальйони, як правило, орієнтовані на бідніші і ізольовані регіони, використовуючи “швидкі гроші” як приманку.

Автори також вказали на те, що новим батальйонам РФ явно буде не вистачати бойового досвіду. Тому вони будуть брати участь виключно в бойовій підтримці і операціях бойової підтримки, в той час як інші будуть посилювати вже існуючі військові частини або формувати бойові батальйони.

Як уточнили в Інституті вивчення війни у Вашингтоні, на навчання добровольців російське керівництво планує виділити місяць, але це навряд чи перетворить їх на ефективних солдатів без військового досвіду.

Очільник розвідки Великої Британії MI6 Річард Мур висловив переконання, що “росіянам буде дедалі важче постачати робочу силу протягом наступних кількох тижнів”. Натомість Україна отримає ключову можливість завдати удару у відповідь.

Автори статті зауважують, що російський диктатор Володимир Путін тривалий час опирався ідеї загальної мобілізації в країні, і призов навесні 2022 року був аналогічний торішньому. Тож видання зауважує, що добровольчі батальйони – один із методів поповнити чисельність російської армії без такого радикального кроку.

Проте заклики вступати до складу таких добробатів здебільшого орієнтовані на бідніші та ізольовані регіони Росії, використовуючи як приманку “швидкі гроші”.

Автори статті замислились над питанням, як і на що можуть вплинути ці батальйони. Так, чеченські добровольчі загони відіграли величезну роль у кампанії на Донбасі, особливо в Маріуполі. Проте вони були відносно добре оснащені та володіли великим бойовим досвідом на відміну від батальйонів, що збираються в інших місцях.

Як розповіла дослідниця Росії в Інституті вивчення війни у Вашингтоні Катерина Степаненко, планується, що деякі російські батальйони братимуть участь виключно в бойовій підтримці та операціях бойового забезпечення. Інші – посилюватимуть військові частини, що вже існують, або ж формуватимуть бойові батальйони. 

За даними Степаненко, на навчання добровольців керівництво РФ планує виділити місяць. Проте це навряд чи перетворить таких бійців на ефективних солдатів без військового досвіду.