Лідер США Джо Байден висунув президенту РФ жорсткий ультиматум. Вже ні для кого не секрет, що зріє ще одна велика війна та нове світове протистояння. Тому, за словами Байдена, якщо зараз не допомогти Україні та не зупинити агресора, окупант не зупиниться лише на одній державі. А як результат – США вступлять в війну вже офіційно, але ціна буде не така легка й безтурботна.

Напередодні конгресмени заявили, що готові виставити на голосування питання фінансової підтримки Ізраїлю, але не України. Як аргумент Джонсон використав історію про міграційне питання, яке так і залишається невирішеним.

У відповідь президент США закликав проголосувати сенаторів за єдиний пакет нацбезпеки, що включає 118 млрд. доларів, 60 з яких мають піти на допомогу Україні, інформує прес-служба Білого дому.

Байден підкреслив, що нова угода про кордон включає той набір реформ, які не приймалися в США останні 10 років. Ця ж угода стосується двох інших головних пріоритетів Вашингтона, які відповідають меті підтримки нацбезпеки країни.

Якщо не зупинити апетит Путіна, він не зупиниться на одній Україні. У майбутньому США доведеться також втягнутися у війну, але ціна буде вже іншою, — заявив Байден.

Глава Білого дому заявив, що обома руками підтримує двопартійну угоду Сенату з цього питання, яку було оприлюднено 4 лютого.

Вчора Сенат США представив компромісний законопроєкт щодо охорони кордону, допомоги Україні та Ізраїлю на 118,28 мільярда доларів.

Документ опублікований на сайті американського законодавчого органу.

Загалом законопроєкт передбачає виділення 118,28 мільярда доларів, з яких 60,06 млрд – на підтримку України, 14,1 млрд – Ізраїлю. Охорону кордону пропонують профінансувати на 20,2 мільярда доларів.

Документ також містить фінансування гуманітарної допомоги у Червоному морі та на Тайвані.