Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади майор Родіон Кудряшов підкреслив, що ворог не залишає намірів захопити Бахмут.
Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.
“Ситуація в місті Бахмут динамічна та напружена. Околиці Бахмута теж перебувають під постійним тиском ворога. Противник не залишає намірів оточити Бахмут та перерізати логістичне сполучення, але ситуація під контролем. Бахмут та околиці перебувають під надійною обороною ЗСУ”, – наголосив Кудряшов.
За словами заступника командира, ворог зазнав великих втрат завдяки вогневому ураженню ЗСУ.
“Противник втрачає потенціал наступальних дій. Інтенсивність бойових дій трохи зменшилася. Спроби штурму з боку ворога є, але не такі масовані”, – підкреслив Кудряшов.
Вже не перший місяць російські окупанти, зокрема найманці ПВК “Вагнер”, намагається захопити Бахмут. Євген Пригожин навіть кілька разів заявляв про оточення міста-фортеці, але це виявилося брехнею. При цьому загарбники несуть колосальні втрати, поля в районі міста усіяні трупами росіян.
Попри шалену концентрацію різноманітних підрозділів окупанти не можуть нічого вдіяти із гарнізоном, який утримує місто.
Російські спроби захопити Бахмут тривають практично з липня 2022 року. За цей час загарбникам, на жаль, вдалося підійти до населеного пункту та захопити низку містечок з його агломерації. Проте всі ці тактичні успіхи аж ніяк не призвели до бажаного Кремлем ефекту.
Армія Російської Федерації стала частіше використовувати безпілотники в повітряних боях в районі Бахмута. При цьому загроза з боку російської авіації залишається, тому ЗСУ потрібно більше західної зброї.
“Останнім часом ми помітили велику активність ворожих розвідувальних безпілотників. І навіть зі зброєю. Роботи (звичайної – ред) авіації стало менше. Не можу сказати, що вона зовсім зникла, але вона зменшилася”, – цитує бійця з позивним “Камін” видання Reuters.
Він вважає, що росіяни перейшли на більш дешеву техніку для ведення повітряних боїв, тому що українські військові добре працюють. За його словами, головне завдання – дати зрозуміти ворожому пілоту, що ЗСУ тут.
Також захисник України закликав Захід збільшити поставки в Україну зенітних озброєнь, в тому числі американських Stinger.
Експерти у Сполучених Штатах Америки, що коментують хід російсько-української війни, очікують великого контрнаступу Збройних сил України протягом найближчих місяців. Роль США в цьому — надати Україні можливості для контрнаступальних операцій. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг.
Він вважає, що Сполучені Штати та інші західні країни-партнери по НАТО повинні якнайкраще підготувати ЗСУ до цих операцій.
“Окрім постачань військової техніки, проведенням навчання українських військовослужбовців: як використовувати цю техніку найефективніше — бойові машини піхоти, бронетранспортери, танки — як все, що поставляється різними західними країнами, використовувати максимально ефективно в контрнаступальних операціях”, — пояснює гість ефіру.
Він додає, що наступ буде найкращою обороною від будь-яких російських атак. Посилаючись на думку відставних американських генералів, Айзенберг порівнює нинішнє становище російської армії зі становищем військ нацистського Рейху наприкінці 1942-го — на початку 1943 року.
“Тобто Росія начебто ще намагається наступати, і начебто в неї ще для цього є сили. Але водночас цілком очевидно, що Збройні сили України готуються до дуже серйозного контрнаступу. Проводиться підготовка особового складу, передається техніка, збирається кулак, який раптово, я дуже сподіваюся, вдарить по російській армії. Тож їй буде завдано дуже чутливої військової поразки”, — вважає Ігор Айзенберг.