За рік повномасштабної війни Росії проти України відносини між президентами США та України стали “критично важливими” для майбутнього всього цивілізованого світу.
Байден та Зеленський стали “історично дивною парою”: 80-річний політик-кар’єрист і 45-річний сатирик, який раніше лише грав президента на екрані і не мав жодного відношення до державної служби. Сьогодні вони стали потужним тандемом у протистоянні агресору РФ.
Видання The New York Times підготувало матеріал про зміну думки голови Білого дому щодо українського лідера протягом року з моменту вторгнення.
Спочатку відносини між президентами не склалися.
У лютому 2022 року Байден та його оточення не до кінця вірили, що Зеленський зможе пережити “російський тиск”. Лідеру України обіцяли або керівництво країною у вигнанні, або зовсім вбивство, ініційоване Кремлем. Обидва варіанти не стали реальністю.
Натомість Зеленський відмовився від пропозицій покинути Київ і “розлютився” на те, що американці “сумніваються в рішучості України”.
Як зазначається в матеріалі, найбільше главі Білого дому не подобалися зростаючі апетити Києва в галузі озброєння і те, що українська сторона більше “просить, ніж дякує”.
“Влітку 2022 року Байден одного разу оговтався. Він зателефонував Зеленському повідомити про виділення $1 млрд. У відповідь Зеленський заявив про нові потреби України”, – наводиться один із прикладів. Через рік Байден був радий, що виявився неправим у своїй думці про українського колегу. Лідер США визнав: “Зеленський “не просто комік”, він “жорсткіший, ніж будь-хто міг собі уявити”.
Останні кілька місяців вивели відносини президентів США та України на новий рівень: під час візиту Байдена до Києва 20 лютого вони були “достатньо” близькі, щоб “фамільярно” запитувати один одного: “Як діти?”