Журналістські розслідування
Подобається

Він продовжує займатися дуже сумнівними речами: Вся правда про бізнес Порошенка і його Ліпецьку фабрику

17/04/2018     Автор: Ігор Нагорний
Він продовжує займатися дуже сумнівними речами: Вся правда про бізнес Порошенка і його Ліпецьку фабрику

Співзасновник Центру дослідженнь корупції та організованої злочинності Дрю Салліван переконаний, що стан війни не повинен відволікати від розслідувань щодо президента.

Співзасновник Центру дослідження корупції та організованої злочинності Дрю Салліван передбачає, що президент Петро Порошенко зберігає контроль над фабрикою "Roshen", передає Корупція.Інфо.

"Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей. І він продовжує робити дуже сумнівні речі", – заявив він в інтерв'ю "Українській правді".

Салліван нагадав: "Представники Порошенко запевняли, що ні переводили гроші в офшори, але докази свідчать про зворотне. Потім вони напали на нас за нашу інтерпретацію документів".

"Порошенко запевняв, що віддасть бізнес в довірчу власність. Але ми не отримали жодного підтвердження цьому, а сам президент відмовляється опублікувати ключові документи, які б довели, що він говорить правду", – сказав розслідувач.

"Ми ж думаємо, що ці документи покажуть зворотне. Тому що непрямі докази свідчать про те, що Порошенко і далі володіє Липецької фабрикою, просто вона в сліпому трасті (бенефіціар не може втручатися, рішення по бізнесу приймає довірена особа – ред.)", – зазначив він.

априклад, в минулому році рішення закрити фабрику прийняв менеджмент корпорації Roshen, а не траст, в управлінні якого вона знаходиться", – зазначив Салліван.

Він констатував, що "президент не зробив того, що обіцяв".

"А його люди брешуть. Причому намагаються просто спростувати наші аргументи словами" ви неправі і дурні ". Ми не дурні. Ми – журналісти-розслідувачі і розуміємо, як працює бізнес-документація", – сказав Салліван.

Популярне: "Підвищення мінімалки вже з другого кварталу, тобто з 1 квітня, передбачено, але…": Коли мінімальна буде 4200, у мінфіні дали пояснення

"Якби він був реально чесною людиною, опублікував би ці документи. Але він цього не робить і швидше буде атакувати журналістів за чесність. Тепер ми ще більше не довіряємо йому і ще докладніше перевіряємо його", – заявив він.

За словами Саллівана, "корупція часів Порошенко дуже схожа на корупцію часів Януковича".

"Можливо, вона не такого розмаху, адже Янукович був справді дуже поганою людиною і демонстрував це. Порошенко ж прийшов до влади з доброї волі народу і знехтував нею. Він не виправдав очікувань, які покладали на нього громадяни, і не дуже працював над тим, щоб очистити Україну. Дуже шкода ", – сказав він.

Співзасновник Центру дослідження корупції та організованої злочинності переконаний, що стан війни не повинно відволікати від розслідувань щодо президента: "Справедливість не має" правильного "часу – правду треба говорити як за часів війни, так і світу".

Петро Порошенко призначив Rothschild Trust довіреною особою в сліпому трасті з управління його часткою в корпорації "Roshen" 14 січня 2016 року – через півтора року після вступу на посаду президента.

Керуючий директор банківського дому "Rothschild" Джованні Сальветті заявляв, що всі претенденти відмовилися від придбання "Roshen" через високий ризик і конфлікту з Росією.

Липецька фабрика "Roshen" (РФ) з 1 квітня 2017 року припинила випуск продукції і тепер нарощує збитки.

Два місяці тому гендиректор корпорації "Roshen" В'ячеслав Москалевський заявив, що $ 200 млн за Липецьку кондитерську фабрику в Росії вже ніхто не заплатить, а за менше він її не продасть.