На тимчасово окупованих територіях Донбасу люди почали здіймати страшні бунти, люди ледь не доходять до того, що вимагають в окупаційної влади повернення України. Це все тому, що президент РФ Володимир Путін неофіційно наказав посилити мобілізацію на тимчасово окупованих територіях
На перший час, в них виходило приховувати такі крайні міри від народу. Проте наразі це стало більш помітно. Так, саме в цьому регіоні з’явився великий дефіцит робочої сили на всіх підприємствах.
Про це пише Центр національного спротиву.
Як наголошують у підпіллі, росіяни принесли на захоплені землі лише занепад, вони не здатні забезпечити нормальну життєдіяльність. Переважна більшість населення не підтримує ворога й вже залишила регіон. Так, ворог має дефіцит робочої сили, який посилюється примусовою мобілізацією.
«На «Донецькелектроавтотранс” дефіцит водіїв складає 60%. Через це громадський транспорт міста на межі колапсу. Окупаційна адміністрація вимушена прохати кремль надіслати гастарбайтерів з РФ для виправлення ситуації», – зауважили у Центрі.
Звісно ж, ці робітники не матимуть соціального статусу й соціальних гарантій від РФ. Вони лише стануть тими, хто допомагає насаджувати окупаційну владу в регіоні, а отже – понесуть відповідальність за свої дії.
І доки на тимчасово окупованій частині Донбасу Путін активно загрібає чоловіків до лав армії, на лінії фронту продовжує бути спекотно.
Так, в Інституті вивчення війни повідомили, що російські загарбники просунулися в районі Бахмута Донецької області.
«Російські військові нещодавно здійснили незначне підтверджене просування на північ від Бахмута», — йдеться у повідомленні.
Окупанти незначно просунулися на південний захід від Спірного, що за 25 кілометрів на північний схід від Бахмута. Також Міністерство оборони Росії повідомило про те, що ЗСУ нібито невдало атакували неподалік села Пазено.
Аналітики зазначили, що нібито 20 грудня росіяни просунулися на захід від Бахмута, проте ISW не зміг підтвердити зміни на лінії фронту в цьому районі.
За повідомленням російського військкора, ЗС РФ просунулися вздовж фронту шириною 530 метрів та глибиною 170 метрів на заході від Хромового та вздовж фронту шириною в три кілометри біля Іванівського, проте аналітики не спостерігали видимого підтвердження цього.
Російські сили атакували на північний захід, захід і південний захід від Авдіївки та поблизу промислової зони і коксохімічного заводу. Російський «воєнкор» заявив, що українські сили контратакують навколо Авдіївки.
Російські та українські джерела повідомляли про триваючі бої біля Мар’їнки, Красногорівки, Новомихайлівки та Побєди.
Російські джерела стверджували, що українські сили атакували на захід і південний захід від міста Донецьк поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки.
Повідомляється, що підрозділи 33-го мотострілецького полку РФ продовжують атакувати українські позиції на південний захід від Мар’їнки.
Декілька «воєнкорів» з РФ стверджували, що російські війська нібито просунулися до 1,5 кілометрів поблизу Роботиного та Новопрокопівки, хоча ISW не спостерігається візуального підтвердження цих заяв.
Деякі російські джерела стверджували, що українська активність у цьому секторі нібито зменшилась і що українські сили переважно перейшли до оборонних операцій.
Нагадаємо, що окупаційна армія Росії, за даними Сил оборони Таврійського напрямку, змінила тактику і знизила інтенсивність наступу на Авдіївку. Якщо раніше їх було не менше 50 за добу, зараз же – не більше 17. Крім того, атаки зараз відбуваються здебільшого у нічний час.
Про це заявив льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан.
«Це просто погода. Там зараз води по коліно, почав розмокати ґрунт. А донецький чорнозем – це смерть будь-якої техніки. Тому у росіян суто через погоду все це згасло. Вони чекатимуть на морози. Якщо не дочекатися, то так і колупатимуться у бруді всю зиму. Але таких морозів, які можуть добре скувати ґрунт, хоч би сантиметрів на 30, на Донбасі у нас уже давно не було. Треба щоб 20-30 градусів морозу постояли хоча б днів десять», — пояснив він.