Лідери “Групи семи” на віртуальній зустрічі в понеділок, у якій також брав участь президент Володимир Зеленський, домовилися продовжувати підтримку України, зокрема фінансову, в її повномасштабній війні з Росією.
Про це йдеться у спільній заяві глав держав G7, що є в розпорядженні “Європейської правди”.
Лідери “Групи семи” засудили удари Росії по цивільній та енергетичній інфраструктурі України, що вони назвали воєнним злочином, та пообіцяли останній допомогу з відновленням пошкоджених об’єктів.
“Не повинно бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства. Ми притягнемо президента (Росії Володимира) Путіна та відповідальних за це осіб до відповідальності згідно з міжнародним правом”, – наголошується в заяві.
Також глави держав G7 засудили “безвідповідальну ядерна риторика Росії” та попередили, що “будь-яке застосування хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки” для неї.
У їхній заяві також оголошується, що для підтримки відновлення України “Група семи” створить “багатосторонню донорську координаційну платформу разом з Україною та нашими міжнародними партнерами”.
“За допомогою цієї платформи ми координуватимемо існуючі механізми для надання поточної короткострокової та довгострокової підтримки”, – пояснюється далі.
При платформі буде створено секретаріат, а також будуть призначені представники від урядів G7, перша зустріч яких планується на січень 2023 року.
У військовому плані “Група семи” обіцяє й надалі координувати зусилля щодо задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці, “приділяючи особливу увагу забезпеченню України системами та засобами протиповітряної оборони”.
Також G7 рішуче засуджує окупацію та мілітаризацію Росією Запорізької атомної електростанції, викрадення та жорстоке поводження з її українським персоналом, а також навмисну дестабілізацію роботи АЕС.
Президент України Володимир Зеленський запропонував лідерам країн G7 (“Великої сімки”) скликати спеціальний саміт – Global Peace Formula Summit для того, щоб визначитися, як реалізувати ініційовану ним українську формулу миру.
“На саміті двадцятки в Індонезії я запропонував українську формулу миру – 10 чітких пунктів, які цілком реально виконати. Для миру – для миру в Україні, Європі, світі. Я пропоную скликати спеціальний саміт – Global Peace Formula Summit – щоб визначитися, як і коли ми зможемо реалізувати пункти української формули миру”, – заявив Зеленський, виступаючи за допомогою відеозв’язку перед лідерами країн G7 у понеділок.
Він також запропонував главам держав “Великої сімки” проявити своє лідерство в реалізації формули миру – загалом або ж її конкретних пунктів.
Нещодавно голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна зараз отримує військову допомогу щонайменше з двох десятків країн. Серед інших, глава МЗС вдячний Німеччині за рішення посилити українську ППО і передачу додаткових семи зенітних установок Gepard.
З огляду на постійні масові ракетні удари Росії по Україні західні партнери зосередились на поставках нам додаткових систем ППО. Наразі на озброєнні у ЗСУ є передові NASAMS та Iris-T. 30 листопада США заявили про наміри профінансувати виробництво нових установок NASAMS.
Також 9 грудня, стало відомо, що США виділять для України ще 275 мільйонів доларів. Що саме США нададуть Україні, в Білому домі не повідомили. Але раніше видання Reuters вже писало, що Пентагон також включить до переліку.
Як наголосив командувач Об’єднаних Сил ЗС України Сергій Наєв, Україні потрібно значно більше різноманітних систем ППО. Нині ж ЗСУ на повну і дуже ефективно використовують усе озброєння, яке отримали від країн-партнерів.