Президент України – Володимир Зеленський не отримував пропозицій щодо переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, який нещодавно відвідав Москву. Офіційний Київ передав дипломатичними каналами Пекіну інформацію про бажання провести такий діалог.
Зеленський звернувся до Пекіна з проханням про співпрацю з питання мирного плану, який запропонувала Україна, а також про проведення зустрічі на найвищому рівні. Зазначається, що президент України скептично поставився до пропозиції Китаю з 12 пунктів, заявивши, що на перше місце треба поставити “повагу суверенітету і територіальної цілісності”.
“Я не отримував пропозиції від Китаю бути посередником. Мені не надходила пропозиція зустрітися. Але я по дипломатичних каналах дав прямі повідомлення, що хочу поговорити з лідером Китаю Сі Цзіньпіном”, – заявив Зеленський в інтерв’ю японському виданню The Yomiuri Shimbun.
20 березня – лідер Китаю прибув до Москви для переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним, одне з тим яких стала війна в Україні. Сі Цзіньпін заявив, що “в українському питанні зростає кількість голосів на користь миру і раціональності”.
ЗМІ писали, що після зустрічі з Путіним президент Китаю проведе переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Зокрема, йшлося про телефонний дзвінок.
Хочемо додати: Кулеба прокоментував повідомлення про те, що окремі країни, які є підписантами Римського статуту, можуть відмовитися від арешту Путіна, якщо той приїде в ці країни.
Дмитро Кулеба – глава МЗС заявляє, що з метою виконання ордеру Міжнародного кримінального суду на арешт підозрюваного у скоєнні воєнних злочинів президента Російської Федерації Володимира Путіна розпочинається кулуарна дипломатична битва. Як передає кореспондент УНІАН, про це Кулеба повідомив під час спілкування з журналістом Вадимом Карп’яком в Instagram.
Кулеба прокоментував повідомлення про те, що окремі країни, які є підписантами Римського статуту, можуть відмовитися від арешту Путіна, якщо той приїде в ці країни. “Зараз розгорнеться величезна закулісна дипломатична битва за повагу до зобов’язань у рамках Римського статуту”, – сказав Кулеба.
Міністр додав, що ті країни, які підтримують МКС, зараз “усі включаться у цю кулуарну дипломатичну битву” з метою забезпечення виконання ордера.
“Беремо приклад тієї ж Південно-Африканської Республіки. Тут же питання вже навіть не в Путіні, і не в Україні. А в тому, що якщо відверто будуть зневажати ордер Міжнародного кримінального суду, то це розвалить Міжнародний кримінальний суд. Тому сам МКС тепер зацікавлений в дотриманні і повазі до його актів”, – зазначив Кулеба.
При цьому він додав, що “ПАР не відмовиться від Путіна принципово, тому що це їхній політичний союзник і вони навіть спільні навчання проводили”. “Але я не думаю, що ПАР зможе відверто і зухвало проігнорувати ордер МКС”, – підкреслив Кулеба.
Разом з цим він впевнений, що вдасться “пережити і не такі проблеми”. “Краще боротися зі спробами не виконати ордер на арешт Путіна, ніж боротися за те, щоб такий ордер, в принципі, був виданий. А повірте мені, це не було самоочевидно. І треба віддати належне Міжнародному кримінальному суду за те, що вони наважились на таке рішення. Тому що, якщо вже видали ордер за співучасть Путіна у викраденні українських дітей, то автоматично в усіх інших злочинах, які будуть розглядатися, він теж буде серед обвинувачених”, – сказав Кулеба.
Хочемо нагадати: 17 березня друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна й уповноваженого при президентові РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.