ВР скасує депутатську недоторканність 3 вересня.

Відзначається, що 29 серпня депутати мають намір закріпити законопроект більшістю в 226 голосів.

Верховна Рада України скасує депутатську недоторканність 3 вересня. Про це повідомляє інформаційний портал ZN.UA.

Як передбачається в перший день сесії, 29 серпня, в Раді буде прийнятий законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (відносної недоторканності нардепів України).

Відзначається, що 29 серпня депутати мають намір закріпити законопроект більшістю. Але згідно з процедурою, закон, який вносить зміни до Конституції, на наступній сесії має отримати конституційну більшість мінімум в 300 голосів.

Це голосування заплановано на 3 вересня.

Також за даними редакції ZN.UA, фракція “Слуга народу” на даний момент має бути доповнена мажоритарниками самовисуванцями, які пройшли в Раду. Приблизно до фракції може приєднається ще 49 депутатів.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що одним з перших законопроектів, який розгляне новообрана Верховна Рада, буде про зняття депутатської недоторканності.

«Один з перших, тому що в перший день буде не один законопроект, я впевнений – нарешті ми повинні зняти з вами недоторканність з народних депутатів», – зазначив він. Зеленський також заявив, що розраховує, що вибори до ВР пройдуть чесно та справедливо.