Генеральна прокуратура повинна розуміти суспільний запит.
Про це розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.
За його словами, коли генеральний прокурор перед призначенням з трибуни говорить про те, що він поверне довіру громадян, поверне вкрадені кошти і забезпечить відповідальність для тих, хто маніпулював суспільними очікуваннями, він стає заручником цих своїх висказувань.
«Коли прокурор не виконує свої обіцянки, суспільство, виходячи з цих обіцянок, починає задавати питання. Рябошапка з’явився одночасно з переобранням Верховної Ради, передвибочі кампанії якої в тому числі будувалися на кримінальних провадженнях щодо оточення Петра Порошенка.
Люди очікують реалізації обіцянок, з цим вони звертаються до президента, який теж заручник своїх слів. Окрім суспільного запиту на посадки, таким чином, з’являється невдоволення», – говорить Вігірінський.
Однак, варто відзначити, що суспільне обурення не завжди може довести до судового розслідування, вважає експерт. Наприклад, конституційність закону про очищення влади досі залишається під сумнівом.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура готує підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку за статтею про зловживання владою. При цьому для притягнення нардепів до відповідальності необхідна згода Верховної Ради і внесення відповідного подання генпрокурора до парламенту.