Ви повірите в те, що Віктор Янукович міг втекти з України після дзвінка “Джокера”? Або, що невідомий чоловік з в’язниці запобіг вбивству 500 осіб у Хмельницькій області?

Напевно ні, та й скидаються такі думки на абсурд. Але не зовсім. До редакції OBOZREVATEL звернувся невідомий, який повідав сенсаційну історію про Михайла Шекета, який, за словами того, хто телефонував, “врятував Україну” в 2014 році.

Спочатку ми в неї не повірили, але перевіривши кілька фактів (знайшли навіть слід покійного Кузьми Скрябіна) – вирішили опублікувати для наших читачів.

З редакцією зв’язався чоловік, який пообіцяв розповісти незвичайну історію про те, як пранкер налякав самого Януковича і фактично знищив плани росіян окупувати Харків.

Насправді подібні речі в ЗМІ потрапляють часто. Не секрет, що багато “експертів” намагаються представити журналістам “план перемоги над Росією”, “секрет боротьби з корупцією” і так далі. Ця ж історія обіцяла стати однією з них, якби не одне “але”.

 Дійсно, в одному зі своїх інтерв’ю Леонід Кравчук визнав факт розмови з невідомим, який повідав про план убити Януковича в лютому 2014 … Це здалося нам незвичайним фактом.

Але давайте по порядку, щоб не заплутатися.

На OBOZREVATEL вийшов чоловік, який розповів про пранкера Михайла Шекета, який здійснив кілька подвигів (на думку оповідача):

Спас кілька сотень людей в Хмельницькому, запобігши силовий розгін місцевого Майдану;

Налякав оточення Віктора Януковича і поламав плани поїздки президента-втікача до Харкова. Тим самим зірвав створення “Харківської народної республіки”;

Змусив де-факто втекти Януковича в Росію без чинення опору майданівцям.

Михайло нібито був одним з радників постійного представника президента в Криму ще в 2000-х (цю інформацію ми не змогли перевірити). Тому він мав можливість (і навички) спілкуватися з будь-яким чиновником в Україні.

Він знав як розмовляти по закритому зв’язку – “сотки”, “двохсотки”, “трьохсотки” через мобільний телефон. А також володів великою базою контактів і особистими номерами багатьох чиновників, політиків, силовиків.

Історія №1

19 лютого 2014 року приблизно о 23:00 Михайлу (який знаходився в одному з СІЗО Тернопільській області, з одного боку за сфабрикованою справою) подзвонив товариш Мар’ян Качур та розповів про підготовку масового розстрілу в Хмельницькому. У Качура в місті жили родичі, які володіють пекарнями, які й розповіли ці чутки.

Нагадаємо, все це відбувалося під час початку запеклих зіткнень в Києві.

Нібито 8-й окремий полк сил спеціальних операцій під командуванням полковника Олега Нечаєва разом з бійцями підрозділу повинні були зробити “вогненний коридор” в Хмельницькому за наказом на той момент голови СБУ області Віктора Крайтора. За словами пранкера, постраждати через це могли не менше 500 чоловік.

Шекета в цей же момент набрав генерал-полковника Михайла Коваля і попросив зв’язатися з керівником Хмельницької академії Прикордонної служби ім. Б.Хмельницького Валерієм Райко. У розмові з Ковалем (вночі, коли був відключений спецзв’язок) пранкер представився заступником голови Адміністрації Януковича, генералом Олегом Рафальським.

Після розмови (а саме наказу не виконувати злочинні розпорядження СБУ), Шекеті вдалося уникнути кровопролиття, наказавши (через Райко) не використовувати полк в розгоні демонстрантів і не здійснювати план “Бумеранг”.

Тим самим, за його словами, він зміг нівелювати злочинні накази Крайтора і врятувати людей. Далі він вивів з будівлі СБУ групу бійців “Альфа”, які були нібито з незареєстрованою зброєю.

До слова, справа Крайтора дійсно висвітлювалася в ЗМІ. І його підозрювали в спробі влаштувати силовий розгін протестів.

Історія №2

Далі Шекета дізнався, що після розстрілів на Майдані Віктор Янукович зі своїм оточенням планували прилетіти до Харкова і виступити перед українцями. Це могло бути початком створення “Харківської народної республіки”, грунт для цього вже готувався.

Розуміючи це, він подзвонив черговому з харківського УВС, представився генералом Миколою Маломужем і передав інформацію про те, що близько 150 снайперів з радикального крила націоналістів їдуть “зустрічати” Януковича. І нібито є 100% дані про ліквідацію президента відразу з декількох точок під час його виступу в Харкові. Інформацію продублювали начальнику УВС області, а також Геннадію Кернесу і Михайлу Добкіну.

20 лютого Шекета побачив масові розстріли на Майдані в Києві і зателефонував першому президенту України Леоніду Кравчуку з історією про “план Чаушеску”, головна мета якого – ліквідація глави держави. Леонід Макарович в інформацію повірив і спробував додзвонитися до Віктора Януковича, але марно.

Після Кравчук набрав Андрія Клюєва (на той момент главу Адміністрації президента) і розповів йому про підготовку замаху на президента. За словами нашого оповідача, це було вагомим аргументом для того, щоб оточення Януковича спішно евакуювалося і покинуло країну.