На сайті популярного видання у США Bloomberg несподівано оголосили про вторгнення Росії до України. Майже одразу помилку прибрали.
Та за подібну заяву довелося вибачатися. У ЗМІ пояснили, що це була заготовка заголовку, але як вона потрапила сайт – поки невідомо.
4 лютого приблизно о 16 годині за місцевим часом у Сполучених Штатах Америки (23:00 за Києвом) на порталі Bloomberg з’явилося повідомлення “Russia Invades Ukraine” – “Росія вдирається в Україну”.
У ЗМІ помітили помилку швидко та видалили тривожну інформацію. Згодом там опублікували пояснення: мовляв, журналісти “готують заголовки для багатьох сценаріїв”.
“Ми готуємо заголовки для багатьох сценаріїв і заголовок “Росія вторглася до України” був випадково опублікований близько 16:00 за Східним часом (близько 23:00 за Києвом) на нашому сайті”, – йдеться у повідомленні.
Bloomberg вибачився за помилку та запевнив, що “заголовок опублікували випадково”. Як так сталося – це будуть з’ясовувати.
“Заголовок видалено, ми з’ясовуємо причину”, – додали в Bloomberg.
Зазначимо, що США та інші країни Заходу вже кілька місяців попереджають, що Росія може піти на нове масштабне вторгнення в Україну.
Наразі його не вважають невідворотним, але поведінка Кремля (концентрація військ біля українських кордонів, в окупованому Криму, і навіть у Білорусі) викликає занепокоєння. На цьому наголосила Крістіна Квін, тимчасова повірена у справах США в Україні.
Як зазначила дипломатка, якби Росія хотіла вдатися до певних дій, то зробила б це у будь-яку мить з огляду на величезну кількість сил, які вони стягнула упродовж останнього часу до кордону з Україною.
“Але, звісно, нам невідомі плани російського президента”, – підкреслила вона.
“Можливо, вони неминучі, можливо – трохи віддалені чи це просто погрози. Тож поки ми не знаємо, що задумав Путін. Треба чекати і дивитися”, – додала Квін.
В Україні концентрацію військ Росії вважають недостатньою для наступу на Україну. Уряд та президент закликають людей не панікувати, а Захід – не перебільшувати загрозу.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що ніхто не застрахований від авіаційних ударів чи бомбардувань. Однак цей метод ведення війни є “апокаліптичним і невигідним”.
“Треба розуміти, що захоплення якоїсь території зі знищенням інфраструктури, повним бомбардуванням будинків, житлових районів – не має сенсу”, – зазначила заступниця міністра.
За її словами, станом на сьогоднідешевше і простіше завойовувати територію і впливати на політику інших держав гібридними методами.
“Якщо ми говоримо про Київ або інші міста-мільйонники – це не лише доросле населення. У Києві – до мільйона дітей. Ніхто не піде на те, щоб в апокаліптичний спосіб знищити фактично європейську столицю”, – заявила Маляр.