У червні 2023 року українські військові ліквідували близько 20 500 окупантів. Крім того, знищено рекордну кількість ворожих артилерійських систем — 688 одиниць, що еквівалентно 10 російським артилерійським бригадам. У нинішній війні саме артилерія є дуже важливим елементом і оборони, і наступу. Це основний засіб дистанційної боротьби.
Про це сьогодні, 2 липня, сказав військовий оглядач Денис Попович.
За словами експерта, більшість втрат у живій силі припадають саме на артилерію.
“Артилерійські обстріли дуже широко практикуються. Тому знищення, вибивання артилерії, зокрема на Південному фронті — важливий елемент підготовчого періоду до основних ударів українських військ на цьому напрямку”, — сказав Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ
Також варто зазначити, каже він, що є і великі втрати реактивних систем залпового вогню та систем ППО у противника, якими вони прикривають поле бою.
“Оскільки ми не маємо панування в повітрі, важливим є знищення ППО ворога для того, щоб полегшити роботу авіації”, — зазначив оглядач.
Всупереч запевненням міністра оборони РФ Шойгу, російська армія виявилася не готовою до великої війни, вважає Попович.
“Коли ми говоримо про російську армію, можемо згадати передвоєнні заяви міністра оборони Шойгу про те, що на понад 70% матеріальна частина ЗС РФ сучасна. Виникає питання про адекватність цих заяв, адже вони були дуже далекі від реальності”, — сказав гість ефіру.
Оскільки російська армія була розкрадена, зараз вони змушені використовувати і техніку, і знаряддя часів Другої світової війни, каже Попович.
“Усе це вказує на те, що російська армія, всупереч заявам Шойгу, абсолютно не була готова до такої війни. Частина матеріально-технічної бази просто-напросто перебувала на папері. Хоча ми знаємо про те, що були жахливі витрати фінансові (на оновлення армії, — ред.). І ось у цьому стані російська армія підійшла до великої війни, вона виявилася до цього не готовою”, — зазначив оглядач.
Він пояснив, що росіяни випускають на поле бою старі танки Т-55 або Т-62 просто тому, що в них немає можливості в масовому варіанті виготовляти більш сучасні партії, хоча б Т-72.
“Не кажучи вже про Т-90, які мали значну частину західного обладнання, тепер воно підсанкційне. Ми знаємо, що є труднощі з постачанням західного обладнання, зокрема прицілів із тепловізійним каналом спостереження тощо. Але, з іншого боку, танки Т-62, про які ми згадали, їх було вироблено дуже багато. Можна з трьох одиниць або з п’яти зібрати один і погнати його на фронт. І він так само буде вбивати, так само буде стріляти. Усе, на що зараз здатна військова промисловість РФ, — це по повному колу збирати і ремонтувати танки середини минулого століття”, — зазначив Попович.
Водночас він наголосив, що так чи інакше, і стара техніка несе загрозу, будь-який ресурс ворога не можна скидати з рахунків.
“І Т-55, і Т-62, і навіть техніка до 1939 року випуску, і гармати часів Другої світової війни також здатні вбивати, на жаль”, — доповнив Попович.
Водночас політтехнолог Петро Охотін звертає увагу, що реалізм – в інтерв’ю головкому Залужного, де він сказав, що контрнаступ – це не шоу. Реалізмом наповнені повідомлення про підготовку саміту у Вільнюсі. Це той момент, коли суспільству говорять справжні речі, спілкуються як із дорослими.
Він також зазначає, що фонова тема всього тижня, як і попередніх, – війна та все, що пов’язано з цим.”Я радив би в новинах не вишукувати “точки успіху”, а розуміти, що йде довгий процес. І головне – не тижневі проміжки, а фінальний результат. Виміри за тиждень у такій ситуації просто не працюють”, – пояснює Петро Охотін.