Як розповів військовий експерт Олег Жданов у своєму стрімі, ситуація у Бахмуті залишається важкою, ворог не припиняє штурм міста. Підрозділи найманців з групи “Вагнера” посилюються регулярними військами російської армії.
Він додав, що Збройні Сили України контролюють західну частину міста.
За його словами, ситуація у міста та на околицях залишається важкою. Російські війська намагались підійти до міста спочатку з південного боку, де зазнали поразки від наших військових і відступили, а згодом з північного, де у них також нічого не вийшло.
“Станом на зараз ми можемо констатувати, що основні зусилля ворог перемістив у саме місто. Тривають бої за промислову зону. Росіяни кажуть, що захопили її. Генштаб ЗСУ традиційно уникає будь-якої конкретики, але, за моїми даними, бої за промзону досі тривають і росіяни не досягли успіху”, – розповів Жданов.
Військовий експерт додав, що зараз російські окупаційні війська контролюють орієнтовно 65% міста, але зазнали важких втрат, які не можуть швидко компенсувати. За словами Жданова, у ПВК “Вагнера” великі проблеми з особовим складом.
Вже понад 2 місяці Пригожин (власник ПВК “Вагнера” – 24 Канал) не може компенсувати втрати новими в’язнями російських тюрем, а наявний особовий склад вже закінчується,
– наголосив він.
Відтак, за словами Жданова, російське військове командування вирішило підсилити підрозділи вагнерівців регулярними підрозділами збройних сил Росії – десантниками та піхотою.
На нещодавньому брифінгу, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що зараз у Бахмуті воює приблизно 6000 найманців групи “Вагнера”.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що утримання Бахмута зменшило російський наступальний потенціал та дозволяє краще підготувати український контрнаступ.
Перевага України в тому, що її озброєння на полі бою якісно відрізняється від озброєння російських окупантів. Оскільки росармія користується застарілою технікою часів СРСР, а ЗСУ — сучасною.
Про це сьогодні, 30 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Наша перевага полягає в тому, що техніка, яку нам передають партнери, якісно відрізняється від техніки, яку використовує Росія. Припустимо, гармата М777 (буксирована гаубиця калібру 155 мм, — ред.) і “Д-70″ (радянська танкова артилерійська система 85-мм калібру, — ред.) — російський аналог не такий високоточний і не такий далекобійний”, — сказав він.
За його словами, попри те, що в України немає такої кількості озброєнь та живої сили, як у російських окупантів, українські захисники домагаються переваги на полі бою тактично.
“Наприклад, активно працює аеророзвідка. Те, що розташоване за лінією фронту, поділено на певні квадрати. Оператори, які керують БпЛА (безпілотні літальні апарати, — ред.), не залітають у квадрати партнерів, оскільки все поділено на певні сектори, і триває оперативний зв’язок з артилерією — дані передають у режимі онлайн. Тому можна дуже швидко вирахувати ворога і завдати йому смертельного удару”, — розповів він.
Водночас ЗС РФ посилюють можливості своєї армії шляхом розконсервування радянської техніки.
“Але відмінність у тому, що вони тягнуть металобрухт зі своїх складів, а ми отримуємо найсучаснішу зброю. Загалом ми вже досягаємо паритету в ефективності використання зброї. А за подальших постачань, я думаю, що перевага буде істотно на нашому боці. Саме не кількістю, а якістю та точністю влучень”, — пояснив Олексій Гетьман.