Російська армія не змогла досяги значного просування під Бахмутом. Українські військові повідомляють, що ворог зміг зайняти лише один квартал.

За деякими даними, окупанти могли частково захопити селище Хромове, яке може стати важливою точкою для подальшого просування на схід.

Згідно з картами DeepState селище частково позначене сірою зоною. Зі звітів відомо, що росіяни зайняли опорний пункт у районі Богданівки та продовжують шукати шляхи на Хромове. Від нього до Часового Яру близько п’яти кілометрів по прямій, і роспропаганда вже передбачає битву за цей населений пункт.

Як зазначив експерт Олексій Гетьман, відстань від Бахмута до Хромового не є значно.

«Це, грубо кажучи, східна околиця або додатковий квартал. Чи можна вважати їхнє просування серйозним? Навряд. До того ж є інформація, що атаки відбили», — зазначає він.

Гетьман відзначив, що такі ж самі бої тривають і по всій лінії фронту. Війська займають певні позиції, швидко їх змінюють — фронт «нечіткий».

«Казати, що росіяни щось там серйозне контролюють — це перебільшення”, — вважає експерт.

За словами речника Сухопутних військ Володимира Фітьо, перед штурмами окупанти активно обстрілюють наші позиції з артилерії, а якщо дозволяє погода, задіюють авіацію. Натомість українські захисники тримають активну оборону та при нагоді переходять в атаку і покращують тактичне становище.

Нагадаємо, що Ситуація на Бахмутському напрямку дуже складна. Всі підрозділи ворога перебувають у стані активних наступальних дій та атакують позиції українських захисників. Здебільшого підрозділи ЗСУ стоять у важкій обороні.

Про це розповів заступник командира 3 штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін, додавши, що окупанти перекинули на Бахмутський напрямок досить велику кількість резервів. За його словами, натиск противника дуже серйозний.

Ворог сконцентрував на цьому напрямку значні людські сили, а також техніку, безпілотники, ударні засоби – все це масово тисне на позиції українських військових. Противник штурмує здебільшого силами піхоти, а техніку використовує як транспортний засіб для переміщення особового складу.

«Ситуація зараз досить складна, м`яко кажучи. Всі підрозділи ворога на стадії активних наступальних дій. Усе масово тисне на наші позиції. Здебільшого, наші підрозділи зараз перебувають у важкій обороні, натиск дуже суттєвий», – зазначив Жорін.

«Їм досить складно використовувати техніку, бо ми її бачимо, чуємо, спостерігаємо всі їхні переміщення. Завдаємо ураження одразу як тільки вона з’являється у зоні нашої видимості», – додав майор.

Вільно користуватися броньованою технікою чи будь-якою іншою окупанти не можуть. Однак вночі все ж перекидають живу силу. Інколи атаки, з використанням танків, відбуваються вдень, але масових спроб немає. Українські військові знищують всю техніку, яка з’являється у полі зору через засоби артилерії або безпілотники.

«Здебільшого всі атаки відбуваються через піхоту та FPV-дрон – це те, що зараз б’є по наших позиціях», – додав заступник командира 3 штурмової бригади.

На Бахмутському напрямку росіяни застосовують різну тактику наступальних дій: використовують живу силу та техніку, зокрема реактивні системи залпового вогню. Окупанти проводять дистанційне мінування як протипіхотне, так і протитанкове.

«Також фіксується тактика щодо примусу участі у війні їхніх військовослужбовців, які безпосередньо є або представникам ПВК «Шторм», або мобілізовані. Вони їх заводять на коротких відтинках маршруту, а потім ззаду спеціальні загони мінують (територію), щоб не було можливості відступити. Якщо вони починають бігти назад, самі ж підриваються на мінах, які встановлюють окупанти», – розповів військовий Юрій Федоренко

Таку тактику росіяни застосовували з ПВК «Вагнера». Особовий склад для російського командування – це видатковий матеріал і нескінченний ресурс, який вони не жаліють.