Підрозділи Збройних сил України провели кілька успішних контратак на Бахмутському напрямку.
В результаті провалилися плани російських окупантів щодо спроби оточення частин ЗСУ в Бахмуті, йдеться в аналітичному огляд американського Інституту вивчення війни (ISW).
В результаті російські окупанти були змушені перейти до захисту від обмежених і локальних українських наступальних операцій.
Зазначається, що окупанти перекидають додаткові резерви в районі Бахмута з метою уповільнення контратак ЗСУ.
У матеріалі нагадується, що за даними заступника міністра оборони України Ганни Маляр, російські загарбники зосередили більшу частину своїх резервів на Бахмутському напрямку, що сповільнило темпи наступу українських військ. Вона уточнила, що ЗСУ продовжують контратаки на північній і південній околицях Бахмута і просунулися на 500 метрів на одному фланзі і на 1000 метрів на іншому.
Водночас наводяться дані російських блогерів, які пишуть про уповільнення українських темпів просування і стверджують, що ЗСУ нібито не в змозі витримувати тривалі локальні контратаки в районі Бахмута.
Разом з тим військові аналітики звернули увагу на те, що російські сили на флангах Бахмута, швидше за все, залишаються слабкими.
“Українські контратаки під Бахмутом, ймовірно, усунули загрозу оточення Росією українських військ в Бахмуті і змусили російські війська виділити мізерні військові ресурси для захисту від обмежених і локальних наступальних зусиль, як, ймовірно, і планувало українське командування”, — додали в ISW.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що російська окупаційна армія втрачає ініціативу в районі Бахмута, незважаючи на обмежений характер контратак Сил оборони України.
15 травня представник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що українські військові пішли в контрнаступ у Бахмуті. Всього за дві доби ЗСУ просунулися на флангах на відстань до 2 кілометрів.
До слова, складається враження, що після закінчення війни ми матимемо найсильнішу армію на європейському континенті.
Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської військово-цивільної адміністрації (2015-2016 роки), керівник та засновник волонтерської групи “Народний тил” Георгій Тука поділився такими думками:
“Щодо Росії – явно не виправдалися очікування агресора на легку прогулянку. Росія вплуталася в абсолютно неочікувану повномасштабну війну, до якої вона не готувалася і не готова на сьогоднішній день. Я впевнений повністю, що в цій війні Росія зазнає нищівної поразки”,-заявив він виданню Коментарі.
Щодо світу, продовжує експерт, то приємно здивувала стрімка консолідація всіх демократичних, розвинених, цивілізованих країн для відбиття біди, яка впала на українські голови.
“Ми отримуємо величезну допомогу – і військову, і фінансово-економічну, і гуманітарну, і дипломатичну, – нагадує Георгій Тука. – Не маю жодного сумніву, що ця допомога надаватиметься надалі, скільки б часу не тривала ця війна. І після її закінчення, безперечно, нам допоможуть відновитися після руйнувань, які принесли росіяни на нашу землю”.
Україна, наголошує експерт, переживає вкрай тяжкий період.
“Проте, я бачу, як змінюються, насамперед, завдяки допомозі наших союзників, склад та сила ЗСУ. Це неймовірно тішить, – зізнався Георгій Тука. – Складається враження, що після завершення війни (нашою обов’язковою перемогою) ми матимемо найсильнішу армію на європейському континенті. Виходячи з цього, думаю, швидко прийматимуться рішення про вступ України до НАТО (не кажучи вже про ЄС) з подальшим використанням потенціалу Збройних сил України як миротворців ООН при вирішенні конфліктів у різних точках земної кулі”.