Російське окупаційне командування починає роздмухувати ідею реваншу за поразку на Харківщині. Їм це необхідно, щоб підняти достатньо низький моральний дух своїх бійців.
Про це розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в інтерв’ю OBOZREVATEL.
Військовий прокоментував слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр про прагнення росіян здобути реванш за поразку на Харківщині.
«Ганна Маляр знає, про що говорить. Річ у тім, що росіяни демотивовані, і про це вона теж говорила. Щоб мотивувати їх, потрібно було вигадати якусь мету. У Кремлі вирішили зробити щось на зразок того, як це було під час Чеченської війни. Наративи, які проходили у них через ЗМІ протягом багатьох років, а також активно підживлювалися у фільмах про так звану велику вітчизняну війну: «Можемо повторити», — вважає військовий.
Гетьман наголосив, що риторика про повернення нібито «своїх» земель, які були відібрані, викликає підтримку у росіян і спонукає їх до дій, спрямованих на відплату за поразки.
«Частково, принаймні на північному напрямку, росіяни мотивовані. Вони прагнуть повернути «своє» і помститися за загиблих, невинних, «хлопчиків у трусиках» тощо», — пояснив Гетьман.
РФ зібрала на Харківському напрямку значні сили, і ситуація лишається складною. Втім, наразі все свідчить про те, що для них це допоміжний напрямок.
«Там складна ситуація. Чи зможуть вони повернути ці території? Вони прагнуть. Хоча люди, які знаходяться безпосередньо на тій ділянці фронту, розповідають, що порівняно з тим, що було під Бахмутом, не складається враження, що зараз ворог намагається просунутися», — розповів майор.
На його думку, росіяни хочуть змусити ЗСУ направити резерви на Харківський напрямок і таким чином послабити свої сили на інших ділянках фронту.
«Складається враження, що вони просто хочуть нав’язати бій і змусити нас кидати на цей напрямок резервні сили, які ми використовуємо на інших ділянках фронту», — резюмував військовий.
В свою чергу політичний експерт, волонтер Богдан Мірошников, коментуючи ситуацію на військовому фронті, наголосив, що ми входимо у фазу вирішальних боїв на передньому краї на низці напрямків.
І їх результат, на його думку, продемонструє, якими є перспективи подальшої деокупації.
«Йдеться насамперед про південний напрямок – Запорізька область. Старомлинівка, Роботино і таке інше. Невеликі селища на передньому краї є потужним укріпрайоном противника, який обладнаний всіма видами фортифікацій, щільно замінований, з максимальною концентрацією сил і засобів. На певних ділянках ми дісталися головних ліній оборони ворога, займаємо висоти. Що відкриває можливість для операцій вже стратегічного характеру — через глибокий прорив оборони окупантів із просуванням, як мінімум, на другу-третю лінію. Якщо вони посипляться – будемо йти так далеко, як зможемо», – наголошує експерт виданню Коментарі.
На його думку, хорошим результатом було б просування від 15 і більше кілометрів залежно від ділянки фронту. Під час тієї ж таки Харківської операції минулого року вдалося зробити величезний ривок, нагадує Богдан Мірошников. Сподіваємось, щось подібне вдасться і зараз.
При цьому, продовжує він, слід розуміти, що ми ще не кинули у бій основні сили. Поки що ми діємо на тактичному рівні. Притримуючи резерви для дій оперативно-стратегічного характеру. Такі умови поки що проглядаються у Запорізькій області, а також на півдні від Бахмута.
«На Куп’янсько-Лиманському напрямку, де росіяни атакують великими силами, ситуацію вдалося стабілізувати. Вони вже або не просуваються, або просуваються мінімально. Зрозуміло, що противник проводить перегрупування, відновлює втрати у техніці, створює ледь не нові армії. І нам потрібно бути готовими до ударів із будь-якого боку», – наголошує експерт.