Росія хоче захопити Часів Яр застосувавши тактику Авдіївки — захопити місто в кліщі. Проте ЗСУ зруйнували їхні плани, активно борючись в сусідніх населених пунктах щоб не допустити оточення міста.
Про це повідомив Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив.
«Коли почався наступ на Бахмут, це були в першу чергу репутаційні дії. Тоді РФ втратили території на Харківщині та Херсонщині. Крім того, треба було й Пригожину довести професійність ПВК «Вагнер». Авдіївка також була виключно пропагандистським елементом напередодні виборчої кампанії – мовляв «СВО» йде за планом. Щодо Часового Яру – це дійсно важливе місто», – сказав Коваленко.
Він пояснив, що Часів Яр знаходиться на найбільшій висоті у цьому регіоні, і для Росії важливо захопити це місто, аби рухатися далі, в глиб Донецької області.
«Бойові дії від росіян мають сенс, як у тактичному, так і в стратегічному значенні. Але є момент – це села, які знаходяться неподалік Часового Яру: Богданівка, Іванівське, Кліщіївка та Андріївка. Допоки вони не зможуть отримати контроль над цими селами, вони не зможуть реалізувати повноцінні наступальні дії – наступати з півночі, півдня та сходу на місто, щоб його охопити і розпочати міські бої в самому Часовому Яру», – пояснив Коваленко.
Експерт також зазначив, що завдяки висотам, Сили оборони мають козир у рукаві у вигляді артилерії. Але нестача боєприпасів може нівелювати цю перевагу.
«Якщо наша артилерія буде мати достатню кількість боєкомплекту, то ми зможемо зупиняти ці всі штурмові дії окупантів. Я нагадаю, що Авдіївка впала через те, що в нас був гострий дефіцит в артилерії. І якщо така ж ситуація буде з Часовим Яром, скажімо так, друга половина 2024 року – це буде каталізація наступу на місто і у випадку нестачі боєприпасів, ситуація буде екстремально загрозлива», – каже Коваленко.
Про те, що утримання Силами оборони України міста Часів Яр у Донецькій області має стратегічне значення, також розповів начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашников.
“Часів Яр знаходиться на максимальній висоті Донецького кряжа, який тягнеться від Донецька до Слов’янська. Тобто Часів Яр — то це своєрідний щит перед Краматорсько-Слов’янською та Дружківсько-Костянтинівською агломераціями. Тобто він стоїть на захисті саме цих міст”, — пояснив Калашников.
Одночасно це місто прикриває логістичні дороги Сил оборони України, які ведуть на фронт. Якщо російській армії вдасться захопити Часів Яр, то вона вийде на оперативний простір.
“Тобто вони зможуть створювати штурмові дії як на Костянтинівському напрямку, так і на Краматорсько-Слов’янському напрямку”, — сказав офіцер.
Сьогодні Часів Яр — це моральний антистимул для окупантів, які втрачають тут дуже багато своїх сил і засобів.
“У них як піхота, так і техніка тут дуже сильно сточуються. Вони постійно сюди підвозять резерви. Раніше резерви знімалися з Куп’янського напрямку, потім їх сюди перекидали з Авдіївки. Інші напрямки фронту залишаються більш спокійними, тому що саме наш напрямок [у районі Часового Яру] найбільш активний”, — продовжив Калашников.
При цьому в Часовому Яру залишається частина цивільного населення, яке не хоче евакуюватися.
“Там є частина цивільних, мені особисто доводилося їх спостерігати. Причому, коли я їх бачив, вони дуже добре себе почували. Тобто спокійно можуть переміщатися вулицями, можуть іти попарно. Але всі, хто хотів звідти евакуюватися, мали таку можливість. Для цього держава створювала умови, й волонтери працювали. Населення, яке сьогодні залишилося в місті, я вважаю, що це люди, які свідомо зробили свій вибір, вирішили свою долю”, — резюмував Олег Калашников.