Слідчі САП мають намір викликати екс-президента на допит у справі про корупцію в Центренерго. Дата допиту поки не визначена, передбачається, що він пройде вже в червні.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір викликати колишнього президента України Петра Порошенка на допит у справі про його можливу причетність до корупції в енергогенеруючій компанії Центренерго, повідомляють Українським новинам з посиланням на власні джерела у відомстві.
"Буде обов'язково викликаний і допитаний", – зазначив співрозмовник видання.
При цьому він уточнив, що САП планує допитати Порошенка у справі про його можливу причетність до корупції в енергогенеруючій компанії Центренерго.
Дата відповідного допиту поки не визначена. Однак співрозмовник видання припустив, що це трапиться, швидше за все, вже в червні.
Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила справу за розкраданням в енергетиці, фігурантами якої став сам Порошенко і представник його фракції в Раді Ігор Кононенко.
Крім цього, в той же день Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом можливої державної зради Порошенка та інших посадових осіб під час проходу українськими моряками Керченської протоки, що призвело до їх захоплення Росією.
Рішення про початок розслідувань було ухвалено за результатами особистого прийому заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича щодо правомірності дій колишнього президента України, низки вищих посадових осіб органів державної влади, народних депутатів України та керівництва деяких суб’єктів великого підприємництва, у статутному капіталі якого частка державної або комунальної власності перевищує 50 відсотків.
Також до ЄРДР внесено дані щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ "Центренерго" при закупівлі вугілля.
Заявник повідомив, що посадові особи "Центренерго" вступили в змову з постачальниками вугілля ТОВ "Укрвуглетрейдинг", ТОВ "Шахтарськтранс" та іншими, закуповували вугілля на суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, в тому числі використовуючи фіктивні підприємства.
Ці дані було кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України – "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою".
Загалом розмір шкоди інтересам держави та інших акціонерів зазначених господарських товариств перевищує 2,2 млрд грн.