З понеділка, 2 квітня, в Україні стартував перший етап медичної реформи, який стосується первинного медичного обслуговування. Громадяни повинні підписати індивідуальну декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, який і буде обслуговувати їх в майбутньому, передає Корупція.Інфо
Процес підписання декларації повинен виглядати так:
1. Вибираєте лікаря, якому довіряєте. Якщо не знаєте, до якого лікаря хочете ходити, можна не поспішати і почати з розпитувань знайомих або відштовхуватися у виборі від медустанови, де б хотіли лікуватися. Але в першу чергу це має бути заклад, який надає первинну медичну допомогу і він повинен бути підключений до електронної системи охорони здоров'я. Зараз амедзакладів ще в процесі підключення. Інформацію про стан підключення до системи можна уточнити в реєстратурі.
2. Для підписання декларації потрібно взяти з собою документи: паспорт, ідентифікаційний код, а для дитини – свідоцтво про народження, а також мобільний телефон, і прийти у вибраний медзаклад.
3. Уповноважений представник медустанови: працівник реєстратури, медсестра або лікар, введе дані в електронну систему охорони здоров'я.
4. Після цього на ваш мобільний прийде СМС з кодом. Повідомте цей код представнику медустанови.
5. Після введення коду і його авторизації з електронної системи роздрукують декларацію з вашими даними. Перевірте і якщо все вірно – підпишіть. Вам нададуть два примірники, один із них ви заберете з собою, інший залишиться в медустанові.
6. Далі працівник закладу підтвердить вашу декларацію електронним підписом і відправить у систему.
У той же час в інтернеті почали поширюватися міфи щодо строковості підписання декларацій з лікарем, які рішуче спростувала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Перший міф – декларацію треба підписати якнайшвидше, бо залишитеся без медичної допомоги.
"Залякування, що якщо ви не підпишете декларацію вже зараз, то подальші медичні послуги будуть платними або вам не нададуть допомогу взагалі, не відповідає дійсності. Чіткий перелік послуг первинної допомоги прописаний в наказі МОЗ № 504 "Про порядок надання ПМД". Всі вони безкоштовні. Ніхто не може вимагати з вас платити за первинну допомогу. Кампанія вибору лікаря починається 2 квітня і не має кінцевої дати. Вибирайте лікаря, якому довіряєте, і коли вам зручно", – зазначила Супрун.
Міф другий – ніхто не обере свого лікаря, потрібно піти до того, де вже зареєстровані і просто підписати папірець.
Популярне: "На стадіоні був присутнім Петро Порошенко": Під час матчу Маріуполь-Динамо пролунав вибух
В.о. міністра зазначила, що кампанія починається для того, щоб люди могли вільно і виважено обрати лікаря. Вона не має кінцевої дати – щоб всі встигли знайти свого фахівця, а не прийшли до кого-небудь. Якщо в медустановах тиснуть, підганяють або відправляють шукати лікаря за місцем реєстрації або ж кажуть, що підписують декларації тільки з мешканцями, що проживають на їх ділянці – вони порушують законодавство.
Також порушують законодавство ті медустанови, які дають заповнювати паперову декларацію і не вносять інформацію в комп'ютер – до електронної системи охорони здоров'я. Всі офіційні декларації заповнюються в електронному вигляді і якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки – вона фейкова.