Новопризначений військовий прокурор Віктор Чумак пообіцяв українцям, що візьметься за розслідування справи про накази п’ятого президента України Петра Порошенка, які стосувались Іловайського котла.
Про це Чумак заявив в ефірі програми “Право на владу”.
Так, під час ефіру народний депутат від партії “Слуга народу” Ірина Верещук нагадала про інтерв’ю Муженка, в якому той заявив, що Порошенко віддавав накази щодо Іловайського котла, і поцікавилася у Чумака, чи готовий він розслідувати цю справу до кінця.
“Я недавно прочитала інтерв’ю пана Муженка, який в 2014-2019 роках був керівником Генерального штабу, і він називає прізвище президента Порошенка як такого, хто давав накази, в тому числі по Іловайському котлу, які потім призвели до численних жертв, смертей і так далі. Чи готові взяти на себе таку відповідальність і все-таки розслідувати до кінця і назвати винних?” – запитала Верещук.
Чумак відповів, що він просто зобов’язаний розслідувати цю справу, і він це зробить, адже коли він був політиком, у нього ще був вибір відповісти: готовий або не готовий. Наразі ж йому потрібно це зробити.
“Я повинен це зробити відповідно до закону, відповідно до кримінально-процесуального кодексу, якщо я побачу наявність там ознак кримінального злочину, я зобов’язаний це зробити, і тому я це зроблю. Я теж читав це інтерв’ю, повірте, його читали всі” , – заявив Чумак.
Нагадаємо, за даними журналіста Юрія Бутусова, наказ про штурм Іловайська, що призвів до оточення українських військ, віддало командування АТО.
Відзначимо, що заступник Генерального прокурора нещодавно скасував рішення свого попередника Анатолія Матіоса, через яке декларації військових прокурорів вилучили з публічного доступу.
“Відтепер інформація про статки військових прокурорів стане відкритою і кожен громадянин матиме змогу ознайомитися з нею на офіційному веб-сайті НАЗК”, -йдеться у повідомленні.
Чумак скасував постанову Матіоса від 31 березня 2017 року, яка забезпечувала конфіденційності даних низки посадових осіб військової прокуратури.
Відзначається, що тоді з реєстру НАЗК зникло 72 декларації військових прокурорів, а зараз їх удвічі більше, бо вони ще мали подати щорічні декларації за 2018 рік.
Матіос та ГПУ пояснювали рішення про приховання декларацій загрозою через конфлікт з Росією. Після отримання рішення Чумака НАЗК має оприлюднити декларації прокурорів.