У курортному містечку Трускавець майбутні народні депутати від партії “Слуга народу” проводять тижневий курс навчання.
Склад найбільшої фракції у Верховній Раді 9-го скликання дуже різношерстий. Є в політсилі як професіонали, так і безробітні або просто “випадкові люди”. Саме тому OBOZREVATEL вирішив запитати у “слуг народу”, чи знають вони, як живуть українці.
“Кілька тисяч доларів на місяць”
“Слуга народу” Олег Воронько, який потрапив під купол парламенту по 103 мажоритарному округу (Дніпропетровська область), розповідає, що роботи в парламенті не боїться.
Прокидається щодня о 5 ранку, бігає і працює до самого вечора. При цьому живе він на орендованій квартирі, а в Києві буде мешкати в депутатському готелі. На ці потреби з державного бюджету виділяється понад 200 тисяч гривень щороку.
На сайті партії “Слуга народу” зазначено, що Олег Воронько є IT-підприємцем. Сам же майбутній нардеп зізнається, він скромна, але досить не бідна людина.
“32 тисячі гривень (депутатська зарплата. – Ред.) – це мало для Києва. Ми кілька днів тому зустрічалися з президентом і він чітко позначив – доведеться жити на цю зарплату і нічого більше. Я вважаю, для столиці і для людей, які приїхали з інших областей – це небагато. По роботі в регіоні я знаю, що люди живуть на пенсію в 1,5 тисячі гривень на місяць…”, – підкреслив майбутній нардеп від Дніпропетровської області.
При цьому Олег Воронько зізнається, свої щоденні витрати він давно не рахує.
“У місяць витрачаю орієнтовно кілька тисяч доларів. Я дуже скромна людина, мені багато для щастя не потрібно”, – підсумував “слуга народу”.
“Знаю, скільки коштує проїзд в маршрутці”
Колега Воронько по Дніпропетровській області, “слуга народу” від 34 мажоритарного округу Дмитро Чорний розповів, що потрапив в партію шляхом звичайного відбору. Мовляв, на даний момент він є депутатом Дніпропетровської обласної ради (партія УКРОП), після президентських виборів вирішив подати заявку і стати мажоритарником. Подав три проекти законів і став рядовим членом “Слуги народу”.
“Підтримую партійний законопроект про народовладдя і референдум. Також підтримую проект закону про землю, мій округ, 34 – складається як з міст, так і сільських районів, де є сільгоспземлі. Багато хто хоче отримати у власність землю, але при цьому бояться відкритого ринку землі, продавати її. Тому потрібно прописувати конкретно механізми.
І третій – про довкілля. Я родом з міста Жовті води, тому забруднення територій дуже велика для нас проблема”, – підкреслив Дмитро Чорний.
При цьому нардеп запевняє, живе як пересічний громадянин. Володіє двома квартирами, платить за комуналку через Приват24, а також знає ціну маршрутки “Дніпро-Жовті води”.
“Я розраховував на одну депутатську зарплату (за словами нардепа, це приблизно 20 тисяч гривень. – Ред.), Але я дізнався, що є ще компенсація на житло – мені цього вистачить. Я не веду пафосний спосіб життя, машини у мене немає” , – підкреслив майбутній “слуга народу”.
“Купує батон за 13 гривень”
100-е місце в списку політичної партії займає кандидат Роксолана Підласа. За її словами, вона відповідає за економічний напрямок всередині “Слуги” і пропозицію стати нардепом отримала від керівництва партії. Після співбесіди з лідером партії Дмитром Разумковим, вона отримала прохідне місце в списку.
Раніше ж Підласа працювала в Американській торговельній палаті, а також була керівником команди комунікацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Народилася в Черкасах.
“З мого досвіду проживання в Києві, на 30 тисяч гривень можна жити”, – вважає Підласа. Відповідаючи на питання про вартість газу і хліба, майбутній нардеп сказала наступне: “Якщо не помиляюся, то 1000 кубометрів – 6200 або 6400 гривень. А буханець хліба? Я купую батон за 13 гривень”.
“Мінімалка в Україні – 30 тисяч”
Справжній фурор в мережі справив відомий борець, майбутній народний депутат Жан Беленюк. На все тому ж тренінгу в Трускавці він заявив, що буде отримувати близько 30 тисяч гривень, які спортстмен назвав прожитковим мінімумом.
“Я вже перебуваю в комітеті з питань соцполітики, де буду займатися питаннями спорту та молоді. Мені називали різні суми… Вона там якось відповідає прожитковому мінімуму або мінімальній зарплаті, здається, буде десь в районі 30 тисяч гривень”, – заявив він в одному з інтерв’ю.
Довідка: дійсно, щомісячна зарплата народного обранця варіюється в радіусі 30 тисяч. Вона залежить від різних компенсацій, а також надбавок. Прожитковий мінімум в Україні станом на 1 липня 2019 року становить тисяча дев’ятсот тридцять шість гривень. 1 грудня 2019 року він зросте до 2027 гривень.
1000 кубометрів газу – від 6400 до 7 тисяч гривень.