Іван Баканов прояснив ситуацію з обшуками на криворізькому гірничо-металургійному комбінаті «АрселорМіттал».
22 липня, в.о. глави СБУ Іван Баканов виступив на брифінгу, в ході якого було піднято питання резонансних обшуків на одному з металургійних підприємств Кривого Рогу.
Зокрема, глава СБУ заявив, що звинувачення підприємства на адресу служби у зриві проекту на $150 млн і вивезенні устаткування є маніпуляцією.
Баканов нагадав, що «АрселорМіттал» поскаржився на те, що СБУ нібито вела обшуки до ночі, заморозила інвестиції в розмірі $ 150 млн і мала намір заарештувати і вивезти обладнання в якості речового доказу, а також, що спецслужба незабаром прийде і до інших підприємств.
«Я родом з Кривого Рогу і добре знаю, яка ситуація з повітрям в нашому місті. Сім’ї не оминає питання онкології. Ця проблема не обійшла і мою сім’ю, тому коли хтось говорить, що він багато робить для поліпшення екологічної ситуації просто мурашки біжать по спині. Є багато заявників, які вказують на численні порушення з боку «АрселорМіттал», – підкреслив Баканов.
Він зазначив, що обшуки на підприємстві проводились відповідно до закону, а СБУ була дана команда «Не кошмарити бізнес». За його словами, спецслужба не заарештовувала рахунки і не вилучала обладнання, а всі звинувачення підприємства – це маніпуляція.
Новина про серйозні перевірки на комбінаті раніше переполохала Україну. Справа в тому, що СБУ зайнялася перевірками всіх підприємств, за якими відкривалися справи за екологічні порушення.
Зокрема, з’явилася інформація про те, що СБУ виявила на комбінаті радіоактивні матеріали. Як повідомив у своєму Фейсбук Юрій Бутусов, відповідні дані слідства можуть бути представлені на брифінгу Баканова.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Служба безпеки України в Кривому Розі відкрила кримінальну справу стосовно гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал».
«Арселор» підозрюють в порушенні правил екологічної безпеки, яке, на думку слідчих, відбувається ще з 2015 року. А також недопуск держінспекції для перевірки дотримання норм законодавства на підприємстві.
Правоохоронці вважають, що промгігант отруює токсинами мінерального і штучного походження атмосферу. Це в короткостроковій перспективі може призвести до незворотних змін у навколишньому середовищі.