Революція Гідності стала початком нової політичної генерації у нашій країні. Після кривавих подій на Майдані, маючи за собою віру і підтримку мільйонів українців, новоспечені державні мужі – люди, які ще вчора були середньостатистичними громадянами, всі як один ринулись займати вільні крісла у Парламентській залі та спорожнілі міністерські кабінети, передає Корупція.Інфо
Серед перших був і він – вчорашній очільник Автомайдану – Дмитро Сергійович Булатов. Майже одразу після революційних подій Дмитру віддають одне з урядових крісел: він стає Міністром молоді та спорту, щоправда, ненадовго. Та, повернімося, трішки назад і з‘ясуємо ким Булатов був і чим займався до Революції.
Народився і виріс Дмитро у Києві, закінчив столичну «Політехніку» за фахом інженер мікроелектроніки та напівпровідникових приладів. До 2014 року активно займався бізнесом, впродовж деякого часу працював на держпідприємствах. До його заслуг, зокрема належить те, що за півроку він зумів вивести «Укрриброект» із мінусів у плюси. Займався консалтинговою діяльністю.
Стати громадським діячем його спровокував випадок. Син Дмитра – Денис, одного разу втрапив на своєму велосипеді до відчиненого люка. Після цієї події Булатов згуртував довкола себе небайдужих і почав активно займатись вирішенням цієї проблем. За кошти активістів вони встановлювали нові, альтернативні кришки для люків. Своє «ноу-хау» громадські діячі пропонували владним структурам, однак їх проігнорували. У 2013 році, з ним на чолі, з‘явилась така організація, як «Соціально відповідальне суспільство».
І от уже осінь 13-го: в країні розпочинаються акції протесту і Дмитро, звісно ж, не може залишатися осторонь.
Точкою неповернення для нього, як і для тисяч інших, став силовий розгін Майдану. Наступного ж дня Булатов разом з Олексієм Гриценком організовують автопробіг столицею, до якого вже за перший день долучаються сотні інших активістів.
Найгучнішою історію, пов‘язаною з Автомайданом та Булатовим, стало викрадення громадського діяча. Дмитра викрали, і поки друзі-активісти шукали його, він потерпав від побоїв у якомусь незрозумілому населеному пункті: «Одного разу вони зняли окуляри та почали торкатися до мого лівого ока. Казали, що зараз його виколють. Після цього я відчув дотик, як мені здалося, леза ножа до ока, після чого я відчув різкий біль на лівій щоці й в мене сильно потекла кров.
Наступного дня вони прийшли та відрізали шматок вуха й ним провели по лобі. Потім сказали стати на коліна у визначеному місці й притулитися до чогось руками. Вони сказали, що зараз будуть мене розпинати».
На щастя, через 8 днів, він повернувся живим. Про викрадення, в одному з інтерв‘ю, він розповідав наступне: «Останні три дні мені постелили целофан й я спав у калюжі власної крові…»
Для активістів Автомайдану він став справжнісіньким героєм, а від решти суспільства отримав величезний кредит довіри. Тож, не дивно, що вже вкінці лютого 2014 Булатов займає крісло міністра.
І хоч це місце він займав недовго – менше року, та втрапити у скандали встиг.
У серпні 14-го Дмитро придбав собі нову квартиру в одній із найелітніших новобудов столиці. Окрім цього, ходили ще чутки, що у гаражі новоспеченого міністра з‘явився новий Lexus. Якби не задекларований дохід за попередній рік у сумі 23 тисячі гривень – і мови про скандали б не було. Опозиційні політики тоді стверджували, що гроші у свою кишеню Булатов бере від інвесторів, які свято переконані, що фінансують спортивні проекти.
До речі, нардеп Пашинський в багатьох інтерв‘ю заявляв, що історія зі зникненням Булатова є нічим іншим, як вдалим інсценуванням за участю Гриценка та Кличка: «Після того, як весь світ облетіли страшні фотографії закривавленого обличчя Дмитра, на відео ми побачили, що насправді у нього лише одна подряпина на щоці. Коли Булатов каже, що його розіп'яли, тобто прибили кисті до дерев'яної поверхні, він ховає руки, на яких не видно ніяких підтверджень. Якщо ми хочемо встановити замовників цього спектаклю, достатньо подивитися на те, кому це вигідно. Це очевидно».
Як би там не було, правду навряд чи вдасться з’ясувати, тож залишаємо для себе обидві версії подій.
Популярне: "Я тобі, п*зда на милицях…": Українська викладачка влаштувала скандал у поїзді
До речі, події Майдану здружили Дмитра Булатова з Аміною Окуєвою. Про свою, тепер уже покійну, подругу чоловік згадує так: «Частіше за все люди ставлять собі ціль: життя, здоров’я, сім’я. Але, у той момент, коли у нас війна, а в Аміни це була вже друга війна після Чеченської, вона не просто говорила, а й загинула за те, що свобода була її найвищою ціллю»
Посаду міністра молоді та спорту Булатов покинув у 2014 році, незабаром його мобілізували. Деякий час екс-міністр провів у лавах збройних сил у зоні АТО, однак, зазнавши поранення, повернувся додому.
Зараз активіст займається боротьбою з корупцією.
У Дмитра Сергійовича велика сім‘я: дружина і троє дітей.