Сполучені Штати Америки можуть взяти участь у війні проти Росії на боці України, і політолог з університету Чикаго, Джон Міршаймер, визначив п’ять можливих сценаріїв, за яких це може статися.
Перший сценарій, який політолог вважає найбільш ймовірним, полягає в тому, що «українська армія почне руйнуватися», а Росія досягне перемоги в Україні. У разі такого розвитку подій, Сполучені Штати, згідно з Міршаймером, можуть вирішити безпосередньо взяти участь у бойових діях, враховуючи глибоку відданість адміністрації Байдена запобіганню такому результату.
Другим сценарієм є тривалість війни, яка не завершиться протягом року. У цьому випадку США можуть прийняти рішення про вступ до конфлікту, щоб змінити хід подій.
Третій сценарій передбачає введення США сухопутних військ для надання допомоги Україні, якщо ситуація буде вимагати подібних заходів.
Четвертий сценарій включає безпосередню участь Сполучених Штатів у бойових діях, щоб змінити розвиток конфлікту.
П’ятий сценарій, на думку Міршаймера, полягає в «навмисній ескалації», коли США, за несподіваним розвитком подій, втягуються у війну проти своєї волі, і ситуація «розгортається висхідною спіраллю».міжнародній арені та внутрішніх факторів.
Необхідно врахувати, що ці сценарії є лише теоретичними випадками, а сама можливість вступу США у війну залежить від розвитку подій на
Водночас, як запевняє військовий експерт Жданов, у Генштабі Росії розуміють, що пряме бойове зіткнення між військами НАТО та російською армією може спричинити бліцкриг, не на користь Росії.
«Механізм 5-ї статті НАТО дозволяє європейцям певною мірою відчувати себе захищеними. Адже в Москві теж сидять не дурні люди, особливо в Генштабі. Думаю, вони прекрасно розуміють, що пряме бойове зіткнення військ НАТО і РФ призведе до бліцкригу, причому явно не на користь Росії», — відзначив він.
Жданов вважає, що Кремль намагається нагнітати обстановку для спровокування країн НАТО.