Роботине має особливе тактичне значення, власне, тут у червні українські війська перейшли у контрнаступ. І тутешні укріплення залишалися головною перепоною на шляху до другої (основної) лінії оборони ворога.
Військовий експерт Владислав Селезньов називав Роботине ключовим укріпрайоном на відрізку між Оріховим та окупованим Токмаком. Підступи до якого захищали щільні мінні поля. У тому числі з цієї причини наступ був не таким стрімким, як очікувалося.
Зазначимо, через село проходить автомобільна дорога Т0408, і від нього найкоротший шлях до адміністративного центру громади – приблизно 20 кілометрів. За Токмаком відкриваються дороги на Бердянськ та Мелітополь.
«Є так званий трикутник, місія якого – закрити підходи та сухопутний коридор до Криму. Це трикутник між містами Василівка, Токмак та Мелітополь. І коли українська армія прорветься на Токмак, вся захисна мережа росіян може серйозно порушитись», – говорив він у коментарі РБК -Україна минулого тижня.
Олексій Гетьман уточнює, що з воєнної точки зору село як таке майже нічого не дає. Набагато важливіше – квадратні кілометри та що на них знаходиться.
«Чому село не має принципового значення? Звичайно, важливо, що ми його звільнили. Але ж ми боремося не за окремі села, ми намагаємося прорвати потужну оборону. Тому треба зосереджуватися не на самому Роботиному, а на тому, що ми пройшли першу лінію, впритул підійшли до другої, а в деяких місцях скоро почнемо проривати і її», – наголосив він.
За його словами, військовим важливіше зробити все, щоб ворогові було важче пересуватися, підвозити боєкомплект і таке інше. З цієї причини в першу чергу беруться під контроль дороги та панівні висоти.
«Згадайте, як це було під Бахмутом, а до цього під Сєвєродонецьком та Лисичанськом. Запеклі бої велися не як за самі міста, як за дороги, якими вони постачалися», – додав він.
Зазначимо, раніше повідомлялося про прорив першої лінії в Роботиному з окопами, щільними мінними полями та замаскованими вогневими точками. Минулого тижня – говорили про вихід на другу, де розміщено мотострілецькі підрозділи, танки та артилерія.
Про звільнення Роботиного ще минулого тижня повідомляли низка експертів та профільні Telegram-канали. Офіційно воно підтвердилася лише сьогодні, 28 серпня. РБК-Україна раніше пояснювало, із чим пов’язані такі затримки. Генштаб звітує про деокупацію того чи іншого населеного пункту після того, як його повністю беруть під контроль, а бійці закріплюються на нових позиціях та рубежах.
За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, південний напрямок залишається головним.
«У Запорізькій та Херсонській областях ворог перебуває в обороні. Ви знаєте, що звільнено Роботине, і далі наші війська рухаються на південний схід від Роботиного і на південь від Малої Токмачки», – зазначила вона.
Південний напрямок є основним для українських захисників під час контрнаступу, а звільнення села Роботино дає можливість організувати наступ на Токмак.
Бійці 47 окремої механізованої бригади розповіли, наскільки непростими були бої за Роботино. Відео розмови опублікували у Facebook підрозділу.
За їхніми словами, бої були дуже важкими. Коли у селищі захисники вивішували прапор України, відчували дух свободи. Воїни пʼять днів тому встановили український прапор на школі в селі Роботино.
«Треба зціпити зуби, зробити висновки та працювати далі, бо війна ще не закінчилася», – кажуть бійці 47 окремої механізованої бригади.
Один із захисників розповів, що ці результати мотивує для подальшого руху. Вони бачать, що це можливо.
«Для нас це була історична подія, яка підійме дух наших бійців», — пояснили вони.