Генеральна асамблея ООН виключила Росію з Ради з прав людини: «Терористичні режими не повинні формувати міжнародний порядок денний».
10 жовтня Генеральна асамблея ООН підтримала рішення про виключення Росії з членів Ради з прав людини. Політтехнолог Борис Тізенгаузен у коментарі для українського телеканалу назвав це рішення «правильним» і підкреслив, що держави з диктаторськими режимами не повинні брати участь у формуванні глобальної політики.
“Новина хороша, але мені здається, що набагато жорсткіше з Росією потрібно чинити і гнати її з усіх значущих органів, де Росія має право голосу. Тобто я вважаю, що диктаторські, терористичні режими не мають права хоча б намагатися формувати порядок денний”, — наголосив експерт.
Тізенгаузен звернув увагу на ряд зізнань високих російських посадовців стосовно злочинів, вчинених проти мирного населення. Він цитує Василя Небензю, постійного представника Росії при ООН, який недавно підтвердив дії Росії, що призвели до великої кількості жертв серед мирних жителів.
“Буквально вчора [постійний представник Російської Федерації при ООН і в Раді безпеки ООН Василь] Небензя з трибуни розповідав, як Росія в селі Гроза ракетами вбила третину села. Тобто Росія відверто підтверджує свої злочини. Тому я вважаю, що максимально жорсткі санкції потрібні. На жаль, поки що до деяких наших європейських партнерів не зовсім доходить. Але, сподіваюся, з часом дійде”, — пояснив він.
За його словами, деякі європейські держави досі не повністю усвідомлюють необхідність таких жорстких заходів, але він сподівається, що з часом ситуація зміниться.
Нагадуємо, до 2026 року в Організації ООН Росія не буде представлена. З Європи у Раді засідатимуть представники Франції, Нідерландів, Албанії та Болгарії. Саме Албанія та Болгарія вибороли місця, призначені для країн Центральної та Східної Європи, обійшовши Росію. Згідно інформації від Сергія Кислиці, постійного представника України при ООН, Болгарію підтримали 160 країн, Албанію — 123, тоді як Росія зібрала всього 83 голоси.