Бойовики продовжують навантажувати свої полігони технікою. Зокрема, поблизу Мирного й Круглика на окупованій території Луганської області спостерігачі зафіксували 44 танки та іншу техніку на початку березня.
Озброєння розміщене за лініями відведення, але не у виділених місцях його зберігання, повідомляє Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ у звіті.
Читайте також: Військові збили на Донбасі ворожий безпілотник і вказали на підлість бойовиків: фото Військові збили на Донбасі ворожий безпілотник і вказали на підлість бойовиків: фото
Так, за допомогою повітряного спостереження 5 березня спостерігачі виявили 25 танків невстановленого типу, 11 одиниць самохідної та 20 одиниць буксируваної артилерії чи мінометів на полігоні поблизу селища Мирне.
На полігоні поблизу села Круглик зафіксували ще 19 танків невстановленого типу.
Окрім того, 10 березня безпілотний апарат СММ малого радіуса дії виявив на цих полігонах 43 танки: 22 на полігоні біля Круглика та 21 на полігоні неподалік Мирного, а ще – 6 протитанкових гармат, 12 буксируваних гаубиць, 8 самохідних гаубиць та 15 мінометів.
Гармати спостерігачі побачили і у житловому районі Дебальцевого (58 кілометрів на північний схід від Донецька), а 6 гаубиць біля селища Біле (22 кілометри на захід від Луганська).
Окрім того, ЄС закликав Росію забезпечити спостерігачам СММ ОБСЄ можливість працювати і на території окупованого РФ Криму.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна мати можливість забезпечувати спостереження по всій території конфлікту, включно з окупованим Росією Кримом та лінією російсько-українського кордону на сході України, йдеться у заяві представників Європейського Союзу під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні в четвер, 14 березня.
"Ми в черговий раз закликаємо до забезпечення вільного, безпечного безперешкодного доступу СММ відповідно до її мандату, з яким ми всі погодилися. Він включає також українсько-російський кордон та нелегально анексований Крим", – заявили у делегації ЄС в ОБСЄ.
Зі свого боку, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук також закликав ОБСЄ приділити пріоритетну увагу виконанню мандата СММ по всій території України, у тому числі у Криму та вздовж кордону з Росією.
Дипломат, юрист-міжнародник Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму — це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.