Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський розповів оперативну обстановку на фронті. Зокрема, він заявив про деякі успіхи ЗСУ південніше Бахмута. Сили оборони продовжують наступальні дії та відбивають спроби атаки росіян. Окупанти прагнуть повернути втрачені позиції, однак у них нічого не вийде, цілком ймовірно, скоро нас чекатимуть жести доброї волі, а той здача міста через активні дії ЗСУ.
Однак поки що російське командування не жаліє живу силу і віддало кровавий беззмістовний наказ на «утримання» Бахмутського рубежу.
Про це заявив військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.
Експерт розповів, що російське командування зробило принаймні дві цілком доречні, в цій ситуації, речі.
«Провела перегрупування своїх сил і засобів у районі м. Бахмут, користуючись тим, що ЗСУ сконцентрувалися на діях на південь від міста і припинили активні дії на північ від нього, у бік м. Соледар. Різко наростили своє угруповання, яке діяло як на північ від міста, так і на південь. Ба більше, воно поповнило його живою силою та ОВТ, насамперед — за рахунок переміщення сюди основних сил з Лиманського напрямку угруповання повітряно-десантних військ», — поділився він.
Машовець наголосив, що з огляду на той факт, що частина цього угруповання і так тут діяла до цього моменту, а також кілька полків зі складу цих самих дивізій, то, зрештою, російське командування змогло отримати у свої руки досить вагомий аргумент (у вигляді боєздатного угруповання південного сходу), щоб домогтися позитивного результату. Тобто стабілізувати ситуацію і повністю загальмувати просування передових підрозділів ЗСУ на південь від міста.
Експерт вважає, що при визначенні основного методу виконання цього завдання, очевидно, російське командування врахувало кілька нюансів.
«Зокрема й той, що на північ і захід від міста ЗСУ припинили інтенсивні атакувальні та штурмові дії, а склад і стан його власного угруповання. Тому, воно вирішило, що найбільш вдалим рішенням буде — організація і проведення серії «стримувальних» контратак на схід і північ від с. Кліщіївка, на схід від с. Кліщіївка, на схід і південь від с. Андріївка, з одночасними атаками на північ від міста за напрямком Берхівка — Богданівка, Ягідне — Богданівка і Хромове — Іванівське силами частин і підрозділів ВДВ», — ділиться він.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Костянтин Машовець наголошує, що на практиці це виглядає наступним чином:
— Підрозділи окупантів уже кілька діб намагаються контратакувати за напрямком Бахмут — Кліщіївка, поки що без особливого успіху;
— На схід від с. Кліщіївка підрозділи окупантів намагаються атакувати у напрямку Зайцеве — Кліщіївка, на схід від Кліщіївки, з тим же результатом;
— Своєю чергою, поповнені «залишки» 72-ї омсбр противника намагаються контр-атакувати в бік Кліщіївки і з боку Одрадівки;
— Південніше, атакує 83-тя одшбр теж, поки що не особливо успішно, — підсумував експерт.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що російські війська влаштували чергову спробу штурму позицій українських прикордонників у районі Бахмуту Донецької області. Але вона виявилася невдалою — двох росіян вбито, одного штурмовика взяли в полон.
Про це повідомляє Держприкордонслужба.
«У ранковий час доби піхота противника атакувала вогневу позицію прикордонників Краматорського загону. Бійці напад відбили», — йдеться в повідомленні.
Вже під час обстеження переднього краю оборони, прикордонники виявили та захопили військовослужбовця ЗС РФ.
«Полоненим виявився контрактник з Хабаровського краю, який призвався на початку жовтня цього року. Більшу частину своєї служби окупант добирався до передової», — додали прикордонники, зазначивши, що майже одразу з потяга загарбник був відправлений на штурм.
До того ж, за даними Генштабу, на Бахмутському напрямку ЗСУ відбивають атаки загарбників поблизу Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Також Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.