Путін завершив операцію по захопленню влади в Молдові.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук, Грузинський та український політик, лідер партії “Рух нових сил” Міхеіл Саакашвілі.

Подаємо його слова в оригіналі.

“Спочатку він прибрав за допомогою європейців і американців, які нічого не підозрювали, Плахотнюка – олігарха, який займався грабунком народу Молдови, але Путіна до кінця не влаштовував, і привів до влади уряд Санду. А зараз з допомогою своїх союзників – проросійських соціалістів та партії незадоволеного Плахотнюка – прибрав і Маю Санду, антипутінського прем’єра.

Молдова знову перейшла на темну сторону пострадянської історії, і це дуже сумно. Тому що це хороший народ, дуже працьовитий, із талановитою молоддю і хорошою географією, із прекрасними перспективами, якщо позбутися від ватної та совкової інерції. Поки що це не вдається.

Єдине, що можна сказати, це те, що Мая Санду – це найчесніший прем’єр-міністр в історії Молдови, і саме тому весь старий корупційний клас об’єднався проти неї. Сьогодні Путін став переможцем, а Захід, і головне, народ Молдови, програли, але я залишаюся оптимістом і вірю, що це тимчасово, – заявив політик.

Саакашвілі розмістив посилання на відповідне повідомлення про те, що Парламент Молдови підтримав ініціативу соціалістів щодо вотуму недовіри проєвропейського уряду Майї Санду.

Про це передала «Європейська правда».

За відставку уряду проголосували 62 депутати. Партія «Шор» заявила, що не буде брати участі в політичних іграх», тому не буде голосувати за відставку.

За відставку проголосували Партія соціалістів Молдови президента Ігоря Додона (формально не може бути лідером партії) і Демократична партія, якою керував олігарх-утікач Влад Плахотнюк, позбавлений повноважень влітку 2019 року, але зберігає свій вплив на партію.

При розгляді парламентом вотуму недовіри під його стінами зібралися сотні прихильників уряду Санду.

Виступаючи з останнім словом перед голосуванням за вотум недовіри, Санду заявила, що депутати фактично виступили проти громадян Молдови і забули, що повинні служити народу.

«Ви зрадили кожного громадянина, який сподівався. Ви зрадили людей занадто багато разів. Коли проводили корупційні схеми, змушували людей їхати, закривали очі на те, що відбувається», — сказала вона, попередивши про невідворотну розплату.