Президент України Володимир Зеленський висловився про можливість дипломатичного завершення війни між Росією та Україною та вказав на необхідність укладення миру на умовах, визначених Україною. Він назвав ці умови «українською формулою миру». Раніше Путін та інші чиновники Кремля також заявляли, що хочуть розпочати діалог з Києвом та висували свої умови.

Такі заяви глава держави зробив у інтерв’ю американському журналісту Брету Байєру.

Зеленський підкреслив, що Україна не бажає повторювати домовленості Мінського формату, цього разу зокрема щодо іншої частини території.

«Жодних нових заморожених конфліктів. Ми не віримо в це. І я не довіряю російському президенту Володимиру Путіну. Що стосується столу переговорів — коли ми підготуємося, коли буде документ, заснований на нашій формулі миру, наш основний документ, і коли ми будемо мати підтримку миру, тоді ми зможемо шукати шляхи, як говорити з представниками Росії», — сказав Зеленський.

За словами президента, Україна буде говорити з Росією з сильної позиції.

«З сильної позиції ми маємо один дуже важливий дипломатичний шлях — це документ. І коли він буде готовий, то неважливо, де ми зупинимося на той момент. Якщо ми будемо сильними за всіма пунктами, які я озвучив, і коли ми будемо мати документ, і на нашому боці буде більшість великих країн, ключових, тих, які ухвалюють рішення, то тоді ми зможемо говорити про політичні переговори», − підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, глава держави презентував «формула миру» на засіданні Радбезу ООН в Нью-Йорку восени 2023 року.

«Формула миру» зосереджена на відновленні територіальної цілісності держави. Її два основних пункти:

— повне виведення всіх російських військових формувань в кордонах України 1991 року;

— повне повернення Україні ефективного контролю над усім держкордоном.

Крім того, Росія повинна виплатити Україні репарації, звільнити всіх полонених і депортованих і остаточно припинити ескалацію.