Заступник командира батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Олесь Маляревич підкреслив, що обмеження у використанні американського озброєння не зупиняють українських бійців від ефективного ведення боїв у Вовчанську,

Водночас дрони, якими вправно володіють українські сили неабияк покращують ситуацію на полі бою.

Зазначимо, широке використання дронів на передовій ще ввів ексглавком Валерій Залужний. З його погляду, ті засоби ведення бойових дій, які стали головними під час Другої світової війни, такі, як артилерія, авіація, важка техніка, поступово починають втрачати свою важливість на користь безпілотних військових систем, простіше кажучи, дронів.

За словами Залужного, дрони стали справжнім відкриттям цієї війни, і збільшується це значення просто якимись неймовірними темпами. Наприклад, він говорив про те, що дають змогу дрони наносити високоточні удари без використання пілотованої авіації, яка дуже дорого коштує, і без використання дорогих ракет. Тобто він заявляв, що наносити удари за допомогою дронів може будь-яка високоточна армія, навіть не дуже багата країна.

Крім того, він зауважував такий момент, що за допомогою дронів з’явилася можливість у цілодобовому режимі вести розвідку поля бою і навіть ближнього тилу, і таким чином контролювати дії противника, не даючи йому зібрати велику кількість військ для початку великого наступу. Заужний також писав, що дрони дають змогу бити не тільки по військових цілях безпосередньо на полі бою, а й підривати військову економіку супротивника, завдавати ударів по його критичній інфраструктурі, по бойовому духу армії супротивника тощо. Ці дрони, зі слів Залужного, призвели до зміни поколінь у військовій справі, зокрема так і сталось.

Тим часом, заступник командира Олесь Маляревич заявив, що ситуація вже стабілізована, тривають бої 24/7.

«Головна проблема, що ми перебуваємо дуже близько до державного кордону і не можемо використовувати американське озброєння по території Російської Федерації. Тому вони можуть відходити, перегруповуватися, накопичувати сили й знову підсилювати свої підрозділи, а ми американським озброєнням не можемо їх вражати дистанційно. Тільки можемо FPV-дронами або українськими якимись розробками. Ворог намагається захопити місто Вовчанськ, закріпитися живою силою там, де є будинки, тому що там, де є будинки вони мають більше живої сили й з ними дуже важко воювати. Тому наше завдання їх вибити назад в поля, там, де їх вже може уразити наша артилерія та інші засоби», — розповів заступник командира батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес».

Маляревич розповів про спільну операцію з Службою Спеціальних Операцій, коли 92-а бригада використовувала дрони для нанесення ударів на будівлю, яку захопив ворог у Вовчанську.

«Там було п’ять чи шість осіб, вони кругову оборону зайняли і якби їх штурмували просто живою силою, то могли б загинути наші хлопці. Тож завдяки тому, що в нас є чітка комунікація в режимі онлайн між усіма силами та засобами на цьому напрямку, була така кооперація — ми та ССО піхота-штурмовики. Ми отримали завдання вибити їх дронами, ми це зробили, там їх вбили і двоє здалися в полон — зрозуміли, що дронів і на них вистачить. Ми намагаємося працювати більш делікатний для того, щоб будинок залишився і взяти полонених, тому що вони потрібні, щоб повертати наших хлопців», — поділився військовий в ефірі одного з українських каналів.