Українцям дозволять отримувати зарплату на картку будь-якого зручного їм банку, а не лише того, у якому відкрито “зарплатний проєкт” їхньої фірми або організації.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет у Facebook. За його словами, згідно із законом, працівники і зараз мають право самостійно обирати банк. Але на практиці їм найчастіше у цьому відмовляють, оскільки це незручно для бухгалтерів.

У Кабміні хочуть впровадити систему, яка дозволить українцям вільно обирати банки і при цьому не вимагатиме від бухгалтерів зайвої роботи.

“Працівник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (номер рахунку, як у Європі, який в Україні було запроваджено цього року), а бухгалтер формує просту відомість для всіх працівників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично розкидує гроші, куди треба”, – написав Дубілет.

За його словами, щоби проєкт запрацював, банкам потрібно буде зробити невеликі доопрацювання у своїх системах. Також, можливо, доведеться запустити гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовляти у виборі банку.

Дубілет розраховує, що звільнити українців від “зарплатного рабства” вдасться вже у 2020 році.

Додамо, що також Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет пояснив, чому деякі міністри просять про збільшення зарплати, тому що їм важко утримувати свої сім’ї.

Дубілет пояснив, що у нього є успішний бізнес, який приносить йому стабільний дохід. Тому міністерська заробітна плата, яка становить приблизно 30 тис. грн, для нього невелика, і він вивчає механізм, щоб легально від неї відмовитися.

Але інші міністри, які прийшли в Кабмін без бізнесу, що працює, або “фінансової подушки”, скаржаться на такий рівень зарплати, аргументуючи це тим, що не можуть гідно утримувати свої сім’ї.

“Зараз серед міністрів і заступників міністрів багато розмов іде про те, що вони просять більшу зарплату, офіційну. Вони бачать, що у приватному секторі вони могли б отримувати там, я не знаю, у 10, у 20 разів більше, ніж зараз. І їм дійсно складно підтримувати свої родини”, — сказав Дубілет.

“На жаль, не в усіх міністрів є така фінансова подушка, як у мене, наприклад, чи деяких інших колег. Тому це дійсно у нас досить такі складні дискусії”, – додав він.

За словами міністра, ситуація складна, адже, з одного боку, є конкретні люди, яких треба залучити в урядову команду, але вони не можуть піти на ту зарплату, яка є в держсекторі. З іншого боку, додав міністр, підвищити їм зарплату також неможливо, оскільки на рівні мінімальних зарплат це буде мати поганий вигляд.