Блакитне паливо в Україні стануть продавати відповідно до нових методів – з 1 березня в Україні запустять денний балансування.

З 1 березня в Україні введуть добове балансування в торзі природного газу. Як повідомила учасник управління АТ «Укртрансгаз» Тетяна Федорова в зустрічі з фірмами-членами Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), перешкод для повного пуску немає – початок реформи має відбутися вчасно.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Пригадаймо, перш передбачалося, що концепція денний балансування запрацює з 1 жовтня 2018 року. Але Національна комісія, яка виконує державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) винесла її спочатку на 1 грудня, а потім на 1 березня.За словами керуючого департаменту представництва інтересів компаній-членів ЄБА Ігоря Гоцика, введення денний балансування спростить операцію купівлі-продажу природного газу, зіб’є економічне навантаження з гравців ринку, зможе допомогти впровадити новітні інноваційні торгові інструменти, дасть можливість бути ринку найбільш прозорим і відкритим. Новітня електронний майданчик прибуває на зміну колишнім «паперовим» способам надання даних.

«Введення денного балансування важливо з точки зору партнерства з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог європейського законодавства врівноважують концепцію в добовому порядку, а певні навіть в погодинному. Крім цього, для покупця стане відкритий шанс перегляду даних про постачальників, його наявності або браку в реєстрах на вимикання, розміри користування газу, які надав його диспетчер ГРМ, дані про споживання і т.п. », – повідомив Гоцик.

В ЄБА помітили, то що Україна як держава-член Європейського енергетичного товариства взяла на себе зобов’язання лібералізувати біржу природного газу, зокрема, гарантувати рівнозначний допуск до магістральних сітками, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників торгу природного газу і ввести добову балансування . Крім цього, заявляють в асоціації, необхідно гарантувати вільне ринкове ціноутворення в торзі природного газу в абсолютно всіх його секторах.