Тактика дій російських окупаційних військ у районі Авдіївки зазнала змін, оскільки продавлювати оборону ЗСУ як раніше змоги не має. Ресурси на межі. Якщо питання здачі позицій наразі не стоїть, то командування РФ вирішило перейти на нові штурми. Та ефективності як такої в них нема, рано чи пізно все рівно доведеться окупантам складати зброю
Про це в ефірі одного телеканалу повідомив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов. За його словами, окупанти в цей час використовують у районі Авдіївки малі мобільні групи від восьми до 15 осіб.
“Велика кількість мобільних груп шляхом звуження лінії фронту створює вогневу перевагу і, відповідно, намагається в такий спосіб продавити оборону українських військ. Досить ефективна тактика. Вона, до речі, застосовується Збройними силами України”, — повідомив Снєгирьов.
Він відзначив, що окупаційні війська відмовилися від використання лобових ударів за участю колон бронетехніки.
“На початку штурму Авдіївки в жовтні росіяни колонами просувалися під прикриттям бронетехніки, яка була успішно спалена Збройними силами України. Тому зараз основні дії — малими мобільними групами. Зміна тактики дій пов’язана насамперед з успішною роботою засобів ураження Збройних сил України. Причому самі окупанти відзначають високий рівень взаємодії як засобів ураження, так і українських безпілотних літальних апаратів. Тобто від виявлення цілі до ураження проходить менше однієї хвилини”, — пояснив військово-політичний аналітик.
Загалом успіхи російської армії в Україні мають лише тактичний характер. Російські окупанти просуваються по 100-200 метрів, водночас Збройні сили України контратакують. Шансів на великі прориви у росіян немає. Таку думку в ефірі телеканалу озвучив військовий оглядач Денис Попович сьогодні, 31 січня.
“Успіхи загарбників мають тактичний характер. Є певні просування на Авдіївському, Куп’янському напрямку. На жаль, українські війська були змушені залишити Мар’їнку. Однак важливо підкреслити, що Мар’їнку російська армія брала близько двох років. Тобто, тут важливо оцінити все належним чином, як то кажуть, за співвідношенням ціна-якість. Здебільшого російські війська просуваються на тактичному рівні, по 100-200 метрів. Часто їх відтісняють назад, тобто українська армія контратакує”, — зазначив оглядач.
Ситуацію на фронті слід оцінити як позиційну боротьбу, вважає Попович.
“Немає передумов для великих проривів, на що російська армія розраховувала, зокрема під Авдіївкою. Вони хотіли провести бліцкриг і протягом тижня максимум здійснити оточення цього міста. Цього не сталося”, — сказав гість ефіру.
Щодо ситуації в Авдіївці, повідомив Попович, прорив військ Росії там вдалося купірувати. Водночас окупанти продовжують спроби зайти в місто.
“Росіяни намагаються атакувати місто в усіх напрямках. Якщо говорити про інцидент навколо закладу “Царська охота”, де, використовуючи підземні комунікації, росіяни змогли зайти в місто, то цей прорив вдалося купірувати. Ця атака була досить несподіваною”, — зазначив оглядач.
Попович наголосив, що ворог використовує будь-які можливості для того, щоб досягати успіху.
“Атаки на Авдіївку відбуваються з різних боків: і з півночі, і з півдня. Вони намагаються прорватися, зайти в місто з боку Авдіївської промзони, яка теж була втрачена, тому що тут ворог також домігся тактичних просувань. Атаки навколо Авдіївки поки що не вщухають. Використовуючи, вочевидь, новорічні свята, противник зумів назбирати резерви, і зараз із новими силами намагається атакувати, тому в Авдіївці становище стабільно складне”, — зауважив гість ефіру.
Ворог підпорядковується політичному розпорядженню — оточити місто, акцентував експерт.
“Це означає, що росіяни й далі намагатимуться кидати свої війська в бій і, незважаючи на втрати, домагатися виконання цього завдання”, — резюмував Попович.