У парламенті вже давно зареєстровані відповідні подання, але депутати не поспішають з ними
Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради невідкладно розглянути його подання на звільнення генерального прокурора Юрія Луценка. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
На Банковій зазначили, що глава держави ще раз звернувся до депутатів з вимогою розглянути відставку генпрокурора і міністра закордонних справ, а також питання про призначення на посаду глави МЗС Вадима Пристайка. Звернення до парламенту надійшло у вигляді листа.
"З огляду на зазначене та відповідно до положень пунктів 12, 25 частини першої статті 85, пунктів 10, 11 частини першої статті 106 Конституції України прошу невідкладно розглянути зазначені питання", – йдеться в листі.
Варто зазначити, що ми вже повідомляли, що Володимир Зеленський ініціював звільнення генерального прокурора Юрія Луценка через відсутність у нього вищої юридичної освіти і відповідного досвіду роботи в галузі права.
Так, закон України "Про прокуратуру" встановлює обов'язкові вимоги, яким повинен відповідати генеральний прокурор – стаття 27 закону передбачає, що прокурором Генеральної прокуратури України (це відноситься і до глави ГПУ) може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше п'яти років.
Таким чином, генеральним прокурором може бути особа, яка відповідає вимогам, встановленим статтями 27 і 40 Закону України "Про прокуратуру", зокрема в частині дотримання вимог щодо наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи в галузі права.
Користувачі соціальних мереж, відреагували на ці новини доволі бурхливо, зазначивши що Рада повинна дати адекватно працювати Президенту, та ставити компетентних людей на керівні посади. Українці радять депутатам з гідністю "допрацювати" час, який їм залишився.
Нагадаємо, за інформацією з Офісу Президента, на вівторок, 2 липня, у глави Української держави заплановано зустрічі з міністром закордонних справ Христею Фріланд, прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, спеціальним представником США Куртом Волкером, єврокомісаром Ельжабетою Беньковською, керівництвом Світового конгресу українців та Конгресу українців Канади, участь у церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору, а також інших заходах.