Україна опинилася на межі катастрофічної ситуації, яка загрожує її оборонним зусиллям та безпеці. Bloomberg надав аналіз цієї проблеми, вказавши на критичну нестачу боєприпасів та живої сили на фронті. Заблокований пакет допомоги від Сполучених Штатів Америки на суму 60 мільярдів доларів лишає Україну в найважчому становищі без альтернативи. Російські оккупанти отримують перевагу завдяки збільшенню розриву у поставках боєприпасів, що ставить країну в критичну ситуацію.
Аналіз Bloomberg підкреслює, що ризик краху української оборони може сприяти значному прогресу Кремля в регіоні вперше з початку конфлікту. Заява одного з джерел надає важливий контекст стану громадської думки, особливо в місті Харків, яке стало мішенню особливого обстрілу.
«Наступні кілька місяців стануть найважчим випробуванням для України, оскільки суспільство буде виснажене війною, особливо в місті Харків на сході країни, яке зазнало особливого обстрілу», — зазначається в статті.
У той же час, російські оккупанти підтверджують отримання переваги завдяки збільшенню обсягів поставок боєприпасів. Це ставить Україну у найбільш критичну ситуацію з моменту початку війни. Втім, навіть у цих умовах Сполучені Штати не збачають прориву російських військ, але підкреслюють низький моральний стан українського суспільства та можливість колапсу армії.
«США не бачать жодних ознак неодмінного прориву російських військ, заявив американський посадовець за умови анонімності. Проте інший посадовець залишився при анонімності відзначив, що моральний стан України низький, і не можна виключити можливість занепаду її армії», — йдеться у публікації Bloomberg.
Знищення найбільшого виробника електроенергії в регіоні, Трипольської ТЕС, підвищило вразливість країни до ракетних ударів. Після цього президент Зеленський назвав відсутність протиповітряної оборони «найбільшою проблемою».
Також нагадаємо, що раніше повідомлялось президент США Джо Байден висловив переконання, що війна в Україні може наблизитися до завершення, коли лідер Палати представників Майк Джонсон винесе питання про військову допомогу Києву на голосування. Про це глава Білого дому сказав під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісидою.
За словами Байдена, серед більшості демократів і республіканців існує абсолютна підтримка України.
«Голосування має відбутися негайно», — підкреслив Байден.
Президент США також висловив подяку Японії за співпрацю та постійну підтримку України та рішення виділити на українські потреби понад 12 мільярдів доларів фінансової допомоги.
Фуміо Кісіда, у свою чергу, наголосив, що Японія дуже серйозно ставиться до проблеми російсько-української війни.
«Ми розуміємо, що Україна сьогодні — це, можливо, Східна Азія завтра», — сказав він.
З осені 2023 року США не можуть виділити нове фінансування для допомоги Україні. Це пов’язано з розбіжностями між республіканцями і демократами щодо питань захисту кордону, фінансування якого увійшло до пакету допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню.
Президент США Байден публічно висловлював тиск на республіканців у Палаті представників, щоб вони прийняли пакет допомоги Україні.
Ця ситуація вимагає негайних дій та міжнародної підтримки для України, щоб запобігти подальшому загостренню конфлікту та зберегти безпеку в регіоні.